اخبار سیاسی

افزایش شمار بازداشتی ها در ارتباط با انفجار بندر بیروت لبنان

وزیر اطلاع رسانی لبنان با بیان اینکه 19 نفر در ارتباط با قضیه انفجار بیروت بازداشت شده اند، گفت در صورتی که تحقیقات محلی به جایی نرسد، از خارج کمک خواهیم گرفت.

8 مهر 1399

انگلیس: هنوز زود است درباره انفجار بیروت حدس کنیم

وزیر آموزش انگلیس همچنین در این مصاحبه گفت که دولت بریتانیا در حال مذاکره است که چه یاری های اقتصادی و فنی را می تواند به لبنان ارائه کند.

5 مهر 1399

ترامپ: بیکاری در آمریکا تقصیر چین است

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر در راستای تشدید جنگ قدرت در این کشور نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا را به باد انتقاد گرفت.

2 مهر 1399

عادل آذر: بعضی می گویند بود و نبود دیوان محاسبات فرقی ندارد

رئیس سابق دیوان محاسبات کشور گفت: ما در دیوان محاسبات کار های گران سنگی انجام دادیم به گونه ای که بیش از 4 میلیارد دلار پول را شناسایی نموده ایم و وارد خزانه کشور شد.

1 مهر 1399

ستاری: بیش از 1700 نفر از دانشجویان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه تا به امروز بیش از هزار و هفتصد متخصص ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند، گفت: پیش بینی می کنیم سال جاری 800 نفر به کشور بازگردند.

31 شهریور 1399

ابراز نگرانی قانونگذاران اروپایی از احتمال قتل بن نایف

عظیم ترین فراکسیون مجلس اروپا از وخامت حال محمد بن نایف، ولی عهد سابق سعودی در زندان خبر داده و از احتمال به قتل رسیدن وی توسط، ولی عهد فعلی ابراز نگرانی نموده است.

29 شهریور 1399

مقاومت قدرتمندترین گزینه در برابر کشورهای مستکبر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه ای اقدام جنگنده های آمریکایی در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران در حریم هوایی سوریه را محکوم کرد.

28 شهریور 1399

بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب بذرپاش

روز گذشته انتشار نامه ای منتسب به پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی منجر به بروز بعضی حواشی درباره فعالیت های این پژوهشکده شد.

27 شهریور 1399

نظامیان آمریکایی مجبور به گزارش تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن شدند

وزیر دفاع ژاپن از گزارش دهی پایگاه های آمریکایی حاضر در این کشور درباره تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خبر داد.

24 شهریور 1399

پاسخ لاوروف به ادعای بولتون درباره حضور ایران در سوریه

وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه به ادعای مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در خصوص نظر مسکو درباره حضور ایران در سوریه پاسخ داد.

24 شهریور 1399

نقش خانزاده های دولتی در سوءاستفاده از کاربران تلگرام باید بررسی شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بعضی از خبرهای فضای مجازی نشان از سوءاستفاده از کاربران تلگرام می دهد، گفت: نقش خانزاده های دولتی در سوءاستفاده از کاربران تلگرام باید بررسی شود.

23 شهریور 1399

طرح کنگره درباره ترامپ

ایسنا نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا متممی را به لایحه بودجه نظامی این کشور برای سال اقتصادی 2021 اضافه نمود که دونالد ترامپ را ملزم می نماید تا هر زمان که نیروهای ارتش در داخل آمریکا و در خلال ناآرامی های مدنی مستقر شدند، برای کنگره شفاف سازی کند.

23 شهریور 1399

دومین جلسه رسیدگی به شکایت قطر از امارات

دومین جلسه رسیدگی به شکایت مطرح شده از سوی کشور قطر علیه امارات به اتهام نقض توافق برطرف تبعیض نژادی عصر چهارشنبه در دادگاه لاهه برگزار گردید.

19 شهریور 1399

نخستین چالش های مکرون در دولت جدید

صدها نفر از زنان فرانسوی روز آدینه در اعتراض به انتصاب ژرار درمنن به عنوان وزیر کشور و اریک دوپون مورتی درمقام وزیر دادگستری در کابینه جدید دولت به خیابان ها آمدند، با توجه به برنامه ریزی امانوئل مکرون برای انتخابات آینده، این چالش می تواند رئیس جمهوری...

19 شهریور 1399

خبرنگاران صالحی: سنت ها را برای پیشگیری از کرونا به طور موقت تغییر دهیم

تهران- خبرنگاران- سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی تاکید کرد که سنت ها و عادت ها را برای پیشگیری از کرونا به طور موقت تغییر دهیم.

18 شهریور 1399

وزیر خارجه فرانسه وارد بیروت شد

وزیر خارجه فرانسه برای ملاقات و گفت وگو با مقامات لبنانی از جمله روسای جمهور و مجلس این کشور وارد بیروت شد.

17 شهریور 1399

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به جوسازی ها علیه سند جامع همکاری ایران و چین گفت:نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات.

15 شهریور 1399

یادداشت، احتمال تغییر سیاست های جمهوری آذربایجان در قبال روسیه

رئیس جمهور آذربایجان به وسیله معتمدترین نیروهای روسیه در کشور خود پیغام احتمال جدا شدن مسیرش از مسکو را به آنها مخابره نموده است.

13 شهریور 1399

وقت آن نرسیده مراجع بین المللی با آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر برخورد نمایند؟

بهرام قاسمی عنوان نمود: آیا زمان آن نرسیده که مراجع بین المللی طبق وظایف ذاتی خود با دولتی که مرتکب نقض فاحش حقوق بشر و جانبداری از رژیم های جنگ افروز کودک کش است، برخوردی بهنگام داشته باشند؟

11 شهریور 1399

گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه تاجیکستان و سوئیس

وزرای خارجه تاجیکستان و سوئیس در گفت وگوی تلفنی آخرین شرایط کرونا را مورد بررسی قرار دادند.

7 شهریور 1399
تعداد: (229)