سلامتی و پزشکی

5 عادت اشتباه استفاده از گوشی هوشمند که باید از آن ها دست بکشیم

چند سالی است که گوشی های هوشمند به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده اند. این گجت کوچک اما پرکاربرد با قابلیت های فراوانی که دارد، پر استفاده ترین محصول الکترونیکی کاربران در طول روز است و بدیهی است نمی توان تأثیر فوق العاده آن را در پیشبرد زندگی انکار...

7 مهر 1399

قائم مقامی: برخی در حال ساماندهی سیستم نامرئی برای حمایت از کاندیدایی خاص در شطرنج هستند

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: برخى که مسبب مسائل چند سال اخیر بودند، در حال سازماندهى سیستمى به صورت نامرئى برای حمایت از کاندیدایى خاص در انتخابات هستند.

7 مهر 1399

تکمیل ظرفیت بیمارستان ها ، قم دوباره قرمز شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از قرمز شدن شرایط استان قم اطلاع داد و گفت: شاهد گسترش این ویروس بین خبرنگارانان هستیم و متاسفانه ظرفیت بیمارستان ها استان تکمیل شده است.

4 مهر 1399

انجام اقداماتی موثر برای ساماندهی زندانیان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اقدامات اثرگذاری در سطح استانی و کشوری برای ساماندهی شرایط زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها صورت گرفته است.

2 مهر 1399

ستاری: بیش از 1700 نفر از دانشجویان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه تا به امروز بیش از هزار و هفتصد متخصص ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند، گفت: پیش بینی می کنیم سال جاری 800 نفر به کشور بازگردند.

31 شهریور 1399

تورم حافظه؛ خاطراتی که زندگی را تباه می نمایند

آن ها متوجه شدند که به ویژه وقتی از افراد می خواهیم درباره دوران خردسالی فکر نمایند و از آن تصویر ذهنی بسازند، با کمی مهارت می توان خاطره نداشته ای را به آنان تلقین کرد.

25 شهریور 1399

خبرنگاران صالحی: سنت ها را برای پیشگیری از کرونا به طور موقت تغییر دهیم

تهران- خبرنگاران- سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی تاکید کرد که سنت ها و عادت ها را برای پیشگیری از کرونا به طور موقت تغییر دهیم.

18 شهریور 1399

ستاد کرونا مجوز ندهد لیگ کشتی برگزار نمی شود

سخنگوی فدراسیون کشتی با بیان اینکه در شرایط فعلی حفاظت از سلامت کشتی گیران، اولویت فدراسیون کشتی است، تاکید کرد: تا زمانی که ستاد مقابله با کرونا مجوز ندهد لیگ کشتی برگزار نخواهد شد.

17 شهریور 1399

وقت آن نرسیده مراجع بین المللی با آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر برخورد نمایند؟

بهرام قاسمی عنوان نمود: آیا زمان آن نرسیده که مراجع بین المللی طبق وظایف ذاتی خود با دولتی که مرتکب نقض فاحش حقوق بشر و جانبداری از رژیم های جنگ افروز کودک کش است، برخوردی بهنگام داشته باشند؟

11 شهریور 1399

آیا نوشیدنی گرم می تواند محافظی در برابر کرونا باشد؟

خبرنگاران: شیوع ویروس کرونای جدید با انتشار توصیه های مراقبتی عجیبی همراه بوده است.

8 شهریور 1399

در دوران پساکرونا، پرسفرترین ماه های سال کدام خواهد بود؟

با رفع تدریجی محدودیت سفر ناشی از شیوع ویروس کرونا، به نظر می رسد مسافران ایرانی چه برای سفرهای داخلی و چه برای سفرهای خارجی، مرداد و شهریور را ماه های مطلوبی برای سفرهایشان می دانند و برای این ماه ها برنامه سفر خود را خواهند چید.

8 شهریور 1399

دولت ترامپ دچار معضل افول قدرت است

کارشناس مسائل آمریکا معتقد است در شرایط فعلی دولت ترامپ دچار معضل افول قدرت است، اما این نزول صندلی و قدرت، تاثیرات بسیاری در جامعه آمریکا ایجاد می نماید.

6 شهریور 1399

کرونا ، خستگی کادر بهداشت و درمان آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی این روزها در حالی همچنان با دشواری های کرونا دست به گریبان است که آمار مبتلایان در آن فرایند صعودی دارد و کادر بهداشت و درمان پس از گذشت افزون بر پنج ماه از شیوع این ویروس مرگبار، از خستگی مفرط رنج می برند.

3 شهریور 1399

ویروس کرونا در هوا باقی می ماند؟

روزنامه شرق - محمد باقرزاده: باوجود آنکه چهلم ورود رسمی ویروس عالم گیر کرونا به ایران را پشت سر می گذرانیم و در این مدت اخبار جعلی آثار زیانباری برای کشور ایجاد کرده، اما همچنان این فرایند ادامه دارد؛ در تازه ترین مورد قرعه فال به صداوسیما رسید و انتشار...

30 مرداد 1399

هزینه ساخت بنا های باشکوه باستانی چقدر است؟!

خبرنگاران: استون هنج، تاج محل، هرم عظیم جیزه. همه این آثار تاریخی با معماری های باورنکردنی، جزء شاهکار های مهندسی چشمگیر دنیا محسوب می شوند. اما آیا تا به حال فکر نموده اید که ساخت این نقاط دیدنی هیجان انگیز در حال حاضر چقدر هزینه دارد؟! اگر به این موضوع...

29 مرداد 1399

زنگ خطر شیوع کرونا در کهگیلویه

فرماندار کهگیلویه در جلسه شورای سلامت گفت: شیوع ویروس کرونا در شهرستان کهگیلویه زنگ خطر را به صدا درآورد.

29 مرداد 1399

خبرنگاران تصفیه خانه فاضلاب در فاز 4 شهر جدید سهند احداث می گردد

تبریز - خبرنگاران - قرارداد تفاهم نامه احداث تصفیه خانه فاضلاب فاز 4 شهر جدید سهند با هدف تسهیل زندگی شهروندان و تضمین بهداشت و سلامت آنان امضاء شد.

25 مرداد 1399

جوانان هرمزگانی گیت هوشمند ضد عفونی کننده لباس ساختند

خبرنگاران/هرمزگان با حضور فرماندار بندرعباس، رئیس مرکز بهداشت شهرستان و معاونین اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از گیت ضد عفونی کننده هوشمند که توسط هنرآموزان و هنرجویان هنرستان شهدای هفتم تیر ناحیه دو بندرعباس طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد. ...

21 مرداد 1399

همه شروط فعالیت رستوران ها در دوران کرونا ، برای معرفی متخلف ها با این شماره تماس بگیرید

رئیس اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف سرویس های تهران گفت: رستوران ها ملزم به استفاده از دستکش، ماسک، روپوش، مواد ضدعفونی کننده هستند و باید فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

19 مرداد 1399

6 مصدوم در محور چترود به راور

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: واژگونی خودرو در محور چترود- راور 6 مصدوم برجای گذاشت.

17 مرداد 1399
تعداد: (220)