سلامتی و پزشکی

یائسگی چیست و از چه سنی آغاز می گردد؟ علایم آن - چه درمانی برای عوارض آن وجود دارد؟

یائسگی از چه دوره ای آغاز می گردد و چه تغییراتی را ایجاد می نماید؟

28 آبان 1398

کشف اسکلت یکی از اعضای طبقه اشراف در ارسلان تپه!

براساس آخرین اخبار بدست آمده، بقایای یک کودک متعلق به عصر مس در ویرانه های کشور ترکیه کشف شدند که حیرت همگان را برانگیختند. این خبر در بخش کشف اسکلت 5 هزار ساله در ترکیه جای دارد.

25 آبان 1398

استفاده از کود های نامناسب، ضریب فراوری محصولات پاییزه شمال را با کاهش روبرو نموده است

محصولات پاییزه استان مازندران در زمره فراوریات کشاورزی باکیفیت کشور محسوب می شوند، فراوریاتی که اکنون بنابه دلایل گوناگون با اُفت فراوری و کاهش محسوس کیفیت همراه شده اند.

21 آبان 1398

میزبانی مسابقات توسعه جهانی واترپلو اتفاق بزرگی برای ایران است

به گزارش خبرنگاران، محسن رضوانی در نشست خبری که با حضور نمایندگان رسانه ها صبح امروز در آموزشگاه ملی المپیک برگزار گردید، اظهار کرد: میزبانی این رقابت ها از دو جهت برای کشور ایران اهمیت دارد. نخست اینکه باید این رقابت ها را با پخش تلویزیونی HD ارائه کنیم...

19 آبان 1398

توجه همه جانبه کره جنوبی به صنعت گردشگری

کره جنوبی و راهکارهایی نوین برای پیشرفت صنعت گردشگری کره جنوبی تمام عزم خود را جذب می نماید تا جذب توریست دراین کشور افزایش پیدا کند و امیدوار است که به وسیله فرهنگ امروزی کره (هالیوو) (Hallyu) و غذاهای محلی اش(هَنسیک) (Hansik) به جذب توریست در این کشور یاری کند.

15 آبان 1398

سرگذشت تکان دهنده ملوان ایرانی آزاد شده

خبرگرزاری ایسنا: موقعی که اسیر شد 90کیلوگرم بود، حالا 48 کیلوگرم است. یک مشت استخوان با یک روکش پوست. تمام آن چیزی است که از محمد شریف پناهنده 40 ساله، یکی از 21 صیادی که حدود پنج سال پیش اسیر دست دزدان دریایی سومالی شد، باقی مانده است.

11 آبان 1398

تولید و سود بالا با کمترین استرس ممکن!

رییس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات بوشهر می گوید روش پرورش ماهی در قفس هر روز بیش از پیش جای خود را در دنیا باز کرده و روبه گسترش است. این طرح از نظر هزینه کرد، و میزان سودآوری بالا بسیار توجیه پذیر است، زیرا در میزان تولید در دریا از نظر آبزی پروری محدودیتی...

8 آبان 1398

خطر صفر-صفر کسل کننده!

این دیدار در حالی برگزار می گردد که با توجه به شاکله دو تیم در سه بازی گذشته و حضور نفرات در میدان شاید به جرات بتوان از حالا 90 درصد از بازیکنان فیکس هر کدام از آنها را معین کرد.

6 آبان 1398

به دنبال عبور از محرومیت های تحمیلی

مریم سرخوش- خبرنگار : 31 شهریور 1359 با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی هم زمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران جنگ 8 ساله صدام حسین با ایران شروع شد.

5 آبان 1398

آنچه باید به فرزندانتان آموزش دهید تا در مدرسه بیمار نشوند

با آغاز سال تحصیلی و فصل پاییز، سرماخوردگی و آنفلوانزا و سرفه در بچه ها آغاز می گردد. با این که نمی توانید از آن ها به طور کامل در برابر ابتلا به این بیماری ها محافظت کنید، به خصوص وقتی به مهدکودک یا مدرسه می روند، اما می توانید عادت های سالمی را یادشان...

4 آبان 1398

عیار برانکو در عربستان تعیین شد، باید به استراماچونی زمان کافی داد

داریوش یزدانی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: اگر شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس را پیش از دربی مقایسه کنیم، شرایط آبی ها ضعیف تر از سرخ ها است و این می گوید شانس پیروزی شاگردان کالدرون بیشتر است. اما سابقه برگزاری این دیدارها نشان می دهد ممکن است در جریان...

4 آبان 1398

کودک همسرهای آمریکایی سالانه چند نوزاد به جهان می آورند؟

آمریکایی ها در حالی کشور های دیگر را به داشتن قوانین خاص برای ازدواج زیر 18 سال، محکوم می نمایند که در ایالت های مختلف این کشور، کودک همسری مجاز تلقی می گردد.

30 مهر 1398

نیلی احمدآبادی: علوم شناختی یک رشته تأثیرگذار در رشد علمی است

رئیس دانشگاه تهران گفت: علوم شناختی از رشته های تأثیر گذار در رشد علمی است و دانشگاه تهران در مرکز نقشه برداری مغز با استفاده از علوم پزشکی ، روان شناسی و مهندسی علوم فعالیت های خوبی در این زمینه دارد.

27 مهر 1398

داروهای پوکی استخوان خطر مرگ و میر را کاهش می دهند؟

به گزارش مدیکال اکسپرس، حدود 200 میلیون نفر در دنیا دچار پوکی استخوان هستند. بر اثر این بیماری پیشرونده استخوان ها شکننده تر می شوند که اغلب علائم آن تا اولین شکستگی ظاهر نمی گردد.

27 مهر 1398

ادای نذری به رنگ عشق توسط عزاداران امام حسین(ع)

در شب عاشورای حسینی(ع) مردم عزادار اقدام به اهدای خون خود در مراکز انتقال خون سراسر کشور با هدف برطرف احتیاج بیماران کردند.

24 مهر 1398

سالم ترین ساکنان کره زمین چطور زندگی می کنند؟

ساکنان اوکیناوا در جنوب ژاپن، ایکاریا در جزایر یونان، ساردنیا در ایتالیا و هونزا در پاکستان یک نقطه مشترک با هم دارند.

24 مهر 1398

نادو برای اولین بار تست دوپینگ خونی گرفت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی، لطفعلی پورکاظمی در این زمینه اظهارداشت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و فدراسیون پزشکی ورزشی در چند سال اخیر مبارزه بسیار گسترده ای در حوزه مبارزه با دوپینگ داشته که در این بخش در کنار برگزاری برنامه...

23 مهر 1398

بخشنامه ای پرماجرا برای طرح روی کیف مدارس

رئیس اتحادیه صنف سراجان (تولیدکنندگان و فروشندگان کیف، چمدان و کمربند) مشهد گفت: قدرت مردم خرید کم شده و آنان بیشتر به دنبال تعمیرات هستند، مغازه 12 متری که تعمیرات انجام می دهد، از فروشگاه، کسب و کار بهتری دارد.

23 مهر 1398

تیم فوتبال ذوب آهن با 4 بازیکن جدید از هفته چهارم

به گزارش خبرنگاران، شاگردان علیرضا منصوریان که در خاتمه هفته سوم با 2 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارند، در هفته چهارم این رقابتها در آبادان به مصاف صنعت نفت می روند.

21 مهر 1398

پروژه های نیمه تمام خراسان شمالی در حال فرسوده شدن هستند

مدیرکل بازرسی خراسان شمالی گفت: پروژه های نیمه تمام استان در حال فرسوده شدن هستند.

19 مهر 1398
تعداد: (35)