اخبار صنعت

معمای انتشار گاز سمی در کراچی حل شد؛ کشتی آمریکایی مقصر اصلی فاجعه

در پی انتشار گاز سمی ناشناخته در بندرگاه کراچی که از روز گذشته به مرگ 14 نفر و مسموم شدن حداقل 300 نفر منجر شده است گزارش ویژه ای توسط مسئولین پاکستانی منتشر شد.

15 فروردین 1399

مشکل فولاد میبد مدیریتی است، کشف معدن 200میلیون تنی سنگ آهن دربافق

به گزارش خبرنگاران، سیدمحمد میرمحمدی در این نشست ابتدا از میزان فعالیت های اجرا شده در هشت محور مورد توجه خود که از ابتدا آنها را اصل و اساس کار خود قرار داده بود، سخن گفت و سپس به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

13 فروردین 1399

کانادا؛ مکان هایی که قبل از مرگ باید دید

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا و مستقر در شمال قاره آمریکا است. این کشور برای خارجی ها بیشتر به سبب وجود موقعیت های مالی و تحصیلی و مهاجرتی مناسب مورد توجه است؛ ولی طبیعت زیبای این کشور آنطور که باید، برای مردم دیگر کشورها معرفی نشده است. در ادامه همراه...

13 فروردین 1399

بازی بر روی دریاچه یخی را تجربه کنید

کردستان آیا تا به حال به جزیره هایی هولناک و مخوف در دل داستان ها و فیلم ها اندیشیده اید؟ آیا تا به امروز حس کنجکاوی دیدن یک جزیره در دنیای واقعی خود به سراغ شما آمده است؟ آیا تا به حال هوای سفر به یک جزیره زیبا در دل یک دریاچه زیبا به سرتان زده؟ اگر...

12 فروردین 1399

انفجار مرگبار در یک ساختمان مسکونی در تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از وقوع انفجار مرگبار در یک ساختمان مسکونی به علت نشت گاز اطلاع داد.

8 فروردین 1399

باغوز سوریه بعد از داعش: خانه های خراب، بیکاری و بیماری سالک

این شهروند سوری ادامه داد: مثل این است که در جهنم زندگی می کنیم. می دانید جهنم چیست؟

8 فروردین 1399

عزیزی: فقط 5 درصد مدیران، فوتبال را می فهمند، اسکوچیچ کارش را بلد است

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: صحبت در خصوص انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کار بی فایده ای است.

7 فروردین 1399

معادن توان تامین 60 درصد درآمد های کشور را دارد ، پرهیز از خام فروشی، افزایش تولیدات ملی

سالهاست که نقش پررنگ معادن در کشور نمایان شده است و خوشبختانه معدن کاران معتقدند در صورت تحقق چشم انداز 1404، معادن توان تامین 60 درصد از درامد های نفتی را داراست.

6 فروردین 1399

فراوری کیت تشخیص کرونا تا سقف 1 میلیون در ماه توسط جهاد دانشگاهی

به گزارش خبرنگاران به نقل از جهاددانشگاهی، پژوهشگران مرکز نوآوری و شتاب دهی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، کیت تشخیص مولکولی کووید ـ 19 را با استفاده از فناوری های روزآمد، طراحی و فراوری کردند.

6 فروردین 1399

رصد ورود و خروج دانشجویان خارجی به استان

خبرنگاران/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: همه دستگاه ها باید در موضوع اطلاع رسانی بیماری کرونا ورود پیدا نموده و در صورت کوتاهی با موارد برخورد جدی خواهد شد.

4 فروردین 1399

حق آبه محیط زیست تالاب هامون از چاه نیمه ها رهاسازی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت حق آبه محیط زیست تالاب هامون بر اساس برنامه قبلی از 17 شهریور از آبهای ذخیره شده در چاه نیمه های سیستان رهاسازی شده است.

3 فروردین 1399

گشایش راستا جدید برای تجارت ایران و اروپا با حذف ترکیه

ایران در صدد یافتن جهت جدید برای دسترسی به بازار اروپا در کنار جهت ترکیه برآمده است و انتظار می رود توافق ایران با 5 کشور دیگر برای ایجاد کوریدور خلیج فارس-دریای سیاه تا خاتمه سال 2016 نهایی گردد.

22 اسفند 1398

ماهواره ظفر به زودی در مدار قرار می گیرد

رئیس سازمان فضایی کشور گفت: ماهواره ظفر که توسط دانشمندان و نخبگان دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته شده است به زودی در مدار قرار خواهد گرفت.

16 اسفند 1398

10 سد اگر در سیستان و بلوچستان بودند شرایط سیلاب ها متفاوت می شد

در استان سیستان و بلوچستان 10 سد در دست اجرا یا مطالعه است که اگر این سد ها نیز تا به امروز به بهره برداری رسیده بودند، شرایط سیلاب های اخیر و میزان خسارت های آن در این استان، با شرایط فعلی بسیار متفاوت بود.

15 اسفند 1398

زیرساختهای گردشگری شهرستان کوثر توسعه می یابد

فرماندار شهرستان کوثر گفت: برای بهبود شرایط گردشگری و جذب گردشگران باید در سریع ترین زمان ممکن و به صورت اولویت دار زیرساخت های این بخش فراهم و تکمیل گردد که در این زمینه کوشش همه جانبه ای می گردد.

14 اسفند 1398

تارتار: هرچه تاوان داشته باشد پرداخت می کنیم، اما عزت مان را از دست نمی دهیم

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره مسائل مختلف فوتبال به صحبت پرداخت.

14 اسفند 1398

جاذبه های گردشگری در سایه بی اطلاعی مردم کمرنگ می شوند

خبرنگاران، گروه استان ها: صنعت گردشگری در دنیا طی دهه های اخیر توسعه فراوانی یافته است و بسیاری از کشورها از این راه توانسته اند شرایط خود را بهبود ببخشند و از مشکلاتی مانند بیکاری و کمبود درآمد ارزی بکاهند.

14 اسفند 1398

توجه به بخش خصوصی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

خبرنگاران/کرمان مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه توجه به بخش خصوصی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما نمی دانم چرا بخش خصوصی را جدی نمی گیریم؟ گفت: اکنون بخش خصوصی می تواند در کنار بخش دولتی یاری کند. مسائل بخش دولتی که بزرگ و...

12 اسفند 1398

مقررات زائد در راستا فعالیت های اقتصاد رسانه و هنر شناسایی می گردد

اولین نشست کارگروه اقتصاد رسانه، کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با موضوع رسانه و صنایع فرهنگی برگزار گردید.

5 اسفند 1398

پلاستر و دانستنی های آن

پلاستر به لایه پوششی اضافی گفته می شود که بر روی قسمت های مختلف ساختمان مانند دیوارها، ستون، سقف، کف و سایر قسمت ها استفاده می شود. در ادامه این مطلب از ما به بیان نکات تکمیلی در این زمینه می پردازیم. با ما همراه باشید.

4 اسفند 1398
تعداد: (83)