کرونا در اروپا، از تشدید خشونت های خانگی در انگلیس تا اولین اجلاس مالی آنلاین داووس

به گزارش بلندانیوز، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که مجمع بین المللی مالی سالانه داووس برای اولین بار بر اثر شیوع کرونا به صورت آنلاین برگزار می گردد و آمارها نشان می دهد که خشونت های خانگی در دوران کرونا در انگلیس به شدت افزایش پیدا نموده است.

کرونا در اروپا، از تشدید خشونت های خانگی در انگلیس تا اولین اجلاس مالی آنلاین داووس

با ما سفر کنید و با تور اروپا ترکیبی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بحران کرونا و عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

1400 نیروی ارتش آلمان برای تست گیری های سریع در خانه های سالمندان استخدام می شوند

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که به منظور تست گیری های سریع در خانه های سالمندان آلمان حدود 1400 نیروی ارتش آلمان وارد کار شده اند. این خبر را استفان زایبرت، سخنگوی دولت امروز اظهار داشت. این نیروها قبلا 600 نفر بودند.

با وجود شرایط کرونایی بحرانی در آلمان اما بیش از نیمی از شهروندان آلمانی از مرزهای باز در اتحادیه اروپا حمایت می نمایند.

فرانسه در آستانه اعمال قرنطینه سوم

فرانسه هم در آستانه اعمال قرنطینه سومی قرار گرفته است. پروفسور ژان فرانسوا دلفریسی، مدیر یک شورای علمی که به رهبران فرانسه در زمینه بیماری کووید-19 مشاوره می دهد، می گوید این کشور در یک شرایط اضطراری واقع شده است.

او خواستار اقدام سریع و قاطع دولت برای اتخاذ سیاست های سخت گیرانه در مقابل شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش یورونیوز، پروفسور دلفریسی، روز یکشنبه در این خصوص گفت: داده ها نشان می دهد که نوع جدید ویروس کرونا که نخستین بار در بریتانیا شناسایی شده، در حال حاضر بین 7 تا 9 درصد موارد ابتلا در بعضی مناطق فرانسه را تشکیل می دهد و متوقف کردن آن سخت است.

دلفریسی تاکید نمود شرایط فرانسه در حال حاضر در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بهتر است اما هشدار داد اگر محدودیت های سفت و سخت در دستور کار دولت قرار نگیرد، از اواسط ماه مارس شرایط سختی در انتظار کشور خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

انتظار می رود دولت فرانسه روز چهارشنبه 27 ژانویه در مورد دور تازه اقدامات برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا تصمیم گیری کند.

مقام های دولت فرانسه تا به امروز کوشش نموده اند از تکرار یک دوره محدودیت همگانی خودداری نمایند و با اتخاذ اقدامات دیگری چون وضع مقررات منع رفت و آمد شبانه از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری نمایند. در حال حاضر اگرچه رفت و آمد افراد در فرانسه بعد از ساعت 6 بعد از ظهر ممنوع است اما تعداد مبتلایان به ویروس کرونا همچنان رو به افزایش است.

بالا دریافت درخواست ها برای اعمال قرنطینه سخت در آلمان

کارل لایترباخ، از سیاستمداران بهداشتی حزب سوسیال دموکرات و یکی از مشاوران علمی دولت آلمان هم از یک پتانسیل تهدید کاملا متفاوت به وسیله ویروس جهش یافته انگلیسی سخن گفته و تاکید نموده است: ما به یک قرنطینه بسیار سخت کارآمد احتیاج داریم چرا که نوع جدید ویروس کرونا از قابلیت کاملا متفاوتی برخوردار است.

رئیس دفتر مرکل: ویروس انگلیسی در آلمان هم حاکم خواهد شد

هلگا براین، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان هم بر این عقیده است که ویروس جهش یافته انگلیسی همچنین در آلمان به فرم غالب تبدیل خواهد شد.

وی در این باره گفت: ما در حال حاضر در چندین بیمارستان با این ویروس درگیر هستیم و این بدین مفهوم است که این ویروس وارد کشور ما شده و زمانی مانند دیگر کشورها رهبری را در دست گرفته و مشکلاتی را ایجاد می نماید. من مطمئنم که این سناریو رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: بنابراین حالا این مسئله مهم است که ما در جهت خود باقی بمانیم و آمارها را به شدت پایین بیاوریم. در این صورت اوضاع برای کرونا و انواع جهش یافته آن سخت می گردد.

اعتراضات ضد محدودیت ها در مونیخ

صدها نفر شب گذشته در اعتراض به محدودیت های کرونایی مقابل ساختمان دادگاه اداری در مرکز شهر مونیخ تجمع اعتراضی را به راه انداختند.

هشدار درباره وقوع موج سوم کرونا در آلمان

الکساندر دوبریندت، رئیس گروه پارلمانی حزب سوسیال مسیحی آلمان هم اظهار داشته که در حال حاضر هیچ پایه و اساسی برای مذاکرات درباره کاهش محدودیت ها وجود ندارد. وی در این باره گفته است: احتمال اینکه ما یک قرنطینه سراسری طولانی را تجربه کنیم در حال حاضر به اعتقاد من بسیار بالاتر از قرار دریافت در جهت دیگری است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این مقام پارلمانی در آلمان همچنین تاکید نمود که همه این ها دردناک است، اما خطر در حال حاضر نسبتا زیاد است که ما با ویروس جهش یافته انگلیسی بار دیگر موج جدیدی از شیوع کرونا را تجربه کنیم.

دوبریندت همچنین گفت: آمارها همچنان بالا است. بنابراین مدارس همچنان باید تعطیل بمانند. ما امروز نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه موقع دوباره می توانیم به کاهش محدودیت ها فکر کنیم.

شهردار برلین هم بحث ها درباره کاهش محدودیت ها را در حال حاضر زود دانسته و گفته است: اینکه حالا درباره داده های معین برای کاهش محدودیت ها صحبت کنیم در حالی که نمی توانیم پیش بینی کنیم ویروس جهش یافته انگلیسی در هفته های آینده چه شرایطی را ایجاد می نماید کمتر منطقی به نظر می رسد.

شیوع کرونا بین کارکنان شرکت هواپیماسازی ایرباس در هامبورگ

در شرکت هواپیماسازی ایرباس در هامبورگ هم شیوع گسترده کرونا گزارش شده است. یک مقام بهداشتی مسئول از ابتلای 21 نفر از کارکنان این شرکت به کرونا خبر داده است. حدود 500 نفر از کارکنان این شرکت هم به قرنطینه رفته اند. اینکه آیا ویروس جهش یافته انگلیسی در این شرکت گسترش پیدا نموده است هنوز معین نیست. آنالیز ها در این باره در حال اجرا است.

پیشنهاد وزیر بهداشت آلمان برای تست گیری کرونا در خانه ها توسط شهروندان

در این شرایط ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان اعلام نموده که باید در آینده شرایطی ایجاد گردد که شهروندان بتوانند تست سریع کرونا را خود در خانه هایشان انجام دهند.

ترس برلین از حملات به مراکز واکسیناسیون

دولت آلمان هم درباره حملات احتمالی به مراکز واکسیناسیون، کامیون های حمل واکسن و فراوری نمایندگان واکسن در کشور هشدار داده و خود را برای چنین حملاتی آماده می نماید.

وزارت کشور آلمان در پاسخ به درخواستی در این باره از طرف حزب سبز آلمان اعلام نموده که در حال حاضر مدارک خاصی در این باره وجود ندارد، اما خطر روزافزونی برای این گونه حملات پیش بینی می گردد.

دولت آلمان همچنین خطر حملات سایبری به مراکز و نهادهای واکسیناسیون را بسیار بالا ارزیابی نموده است.

217 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای حدود 6729 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 217 مرگ کرونایی جدید خبر داده است. البته روزهای دوشنبه آمارها به دلیل نقص اطلاعات در تعطیلات آخر هفته معمولا کمتر از حد معمول است.

مجمع دنیای اقتصاد داووس برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار می گردد

برای اولین بار مجمع دنیای اقتصاد نشست سالانه خود در داووس را به صورت مجازی برگزار می نماید. این کنفرانس به دلیل شیوع کرونا در داووس سوئیس به صورت حضوری برگزار نمی گردد. این اجلاس از روز دوشنبه تا آدینه به صورت ویدئو کنفرانس با نمایندگانی از عرصه های سیاسی و تجاری برگزار شده و در آن به چالش های کنونی از جمله بحران کرونا و تحولات آب و هوایی پرداخته خواهد شد.

افزایش بستری ها در بیمارستان های فرانسه

فرانسه هم از پذیرش مجدد 493 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان ها خبر داده که بیشترین افزایش از ماه نوامبر محسوب می گردد. همچنین شمار انتقال بیماران به بخش های مراقبت های ویژه با 69 نفر برای اولین بار دوباره افزایش یافته و به میزان بالای ماه نوامبر رسیده است.

ممنوعیت سفرها از نروژ در کشور سوئد

کشور سوئد هم به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا موقتا سفرها از کشور همسایه نروژ را برای مهار کرونای انگلیسی ممنوع نموده است. این ممنوعیت و محدودیت ها تا 14 فوریه برقرار خواهد بود.

تشدید محدودیت ها در اتریش

در اتریش هم استفاده از ماسک پزشکی مخصوص هنگام خرید و حمل و نقل عمومی از روز دوشنبه اجباری می گردد. رعایت فاصله ایمنی هم از یک متر به دو متر افزایش پیدا می نماید. دولت اتریش قرار است در روزهای آینده درباره اینکه آیا قرنطینه سراسری در این کشور که تا 8 فوریه ادامه دارد تمدید گردد مشاوره کند. هتل ها و مهمان پذیرها هم در هر صورت همچنان در این کشور بسته خواهد بود.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم با توجه به شرایط سخت ایجاد شده در اثر شیوع ویروس انگلیسی روز یکشنبه در صفحه فیس بوک خود شهروندان را به استقامت فراخوانده و از همگان خواست کنار هم باشند. وی اضافه کرد: تنها در صورت مشارکت هر چه بیشتر انسان ها می توان بر این بحران غلبه کرد.

تهدید بروکسل علیه شرکت های فایزر و آسترازنکا

رئیس شورای اروپایی هم فشارها بر شرکت های فراوری نماینده واکسن که با اروپا قرار داد بسته اند را افزایش داده و آنها را به استفاده از ابزار قانونی در صورت عمل نکردن به تعهدات خود در قبال اروپا تهدید کرد.

اتحادیه اروپا با توجه اعلام شرکت های فراوری واکسن که با اروپا قرارداد بسته اند مبنی بر تاخیر در تحویل واکسن به این شرکت ها درباره عواقب احتمالی این بدعهدی هشدار داد.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی در گفتگویی با یک رسانه انگلیسی اظهار داشت: ما انتظار داریم که به قراردادهای تایید شده توسط این شرکت های داروسازی (فایزر- بیون تک و آسترازنکا) عمل گردد. وی تاکید نمود که اتحادیه اروپا همچنین می تواند از روش های قانونی برای تضمین پایبندی به این تعهدات استفاده کند.

تشدید خشونت های خانگی در انگلیس

در انگلیس هم از شروع بحران کرونا تا کنون نشانه های بیشتری از خشونت و آزار و سوء استفاده در خانواده های انگلیسی گزارش شده است. سازمان حفاظت از بچه ها در انگلیس شب گذشته اظهار داشت که تعداد تماس های بزرگسالان نگران شرایط رفاه بچه ها 53 درصد در مقایسه با زمان قبل از کرونا افزایش پیدا نموده است. هر روز بیش از 30 تلفن اضطراری در این ارتباط وجود دارد. این نهاد انگلیسی هشدار داده که اگر محدودیت ها و تعطیلی مدارس همچنان ادامه داشته باشد احتمال افزایش این خشونت های خانگی وجود دارد.

اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی در هلند

معترضان هلندی روز یکشنبه در تظاهرات علیه ممنوعیت های ویروس کرونا در مرکز شهر آیندهوون در جنوب هلند با پلیس درگیر شدند و به سمت ماموران سنگ پرتاب کردند.

این در حالی است که ماموران با گاز اشک آور و ماشین های آب پاش به اعتراضات آنها واکنش نشان دادند و دست کم 30 نفر را دستگیر کردند.

بعضی منابع خبری نیز از شهر آیندهوون گزارش کردند که برخورد شدیدی بین نیروهای امنیتی و معترضان انجام شده و تعدادی خودرو سوزانده شده و پنجرهای مغازه ها و فروشگاه ها شکسته شده و مردم در حال غارت این مکان ها هستند.

این بدترین درگیری خشونت آمیزی بود که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کرونا در هلند اتفاق افتاده و همینطور دومین یکشنبه ای است که به درگیری بین پلیس و معترضین در آمستردام ختم شد. محدودیت های شدیدی در این کشور از اواسط ماه دسامبر حاکم شده است که حداقل تا 9 فوریه ادامه خواهد یافت.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3647463 نفر به کرونا مبتلا شده و 97939 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3053617 نفر به کرونا مبتلا شده و 73049 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2466813 نفر به کرونا مبتلا شده و 85461 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2147740 نفر به کرونا مبتلا شده و 52777 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1228

به "کرونا در اروپا، از تشدید خشونت های خانگی در انگلیس تا اولین اجلاس مالی آنلاین داووس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تشدید خشونت های خانگی در انگلیس تا اولین اجلاس مالی آنلاین داووس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید