کرونا در اروپا، از تداوم گسترش ویروس هندی در انگلیس تا نارضایتی آلمانی ها از فرایند واکسیناسیون

به گزارش بلندانیوز، دولت انگلیس اعلام کرده که می خواهد برای توسعه یک سیستم رادار برای ردیابی پاندمی های آینده با سازمان بهداشت جهانی همکاری کند و نتایج یک بررسی هم از آسیب های روانی بالای این بحران برای دانش آموزان آلمانی خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از تداوم گسترش ویروس هندی در انگلیس تا نارضایتی آلمانی ها از فرایند واکسیناسیون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش یافته ویروس کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

درخواست مقام های بهداشتی آلمان از شهفرایندان برای تداوم پایبندی به محدودیت ها

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان عدم اطمینان ها درباره طرح ها برای سفرهای تابستانی را قابل درک دانسته و هم زمان شهفرایندان را برای سفر به مناطق با نرخ مبتلایان پایین به کرونا ترغیب کرده و در عین حال گفته است که امنیت صد در صدی نمی تواند برای هیچ کس وجود داشته باشد.

وی با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته هندی در کشور این ویروس را در وقوع موج سوم کرونا در آلمان موثر دانسته و با تاکید بر اینکه شیوع این ویروس در کشور باید محدود شود، این را از دلایل قرار دریافت نام انگلیس در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان ارزیابی کرد.

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم با اشاره به اینکه بچه ها هم به شدت در معرض خطر شیوع کرونا قرار دارند همچنان این مسئله را مهم ارزیابی کرد که اقدامات حمایتی علیه کرونا حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان در آلمان در حال کاهش است لز مردم برای همبستگی در هفته های اخیر تشکر کرده و در عین حال گفت: با این همه آلمان همچنان در بحران کرونا قرار گرفته است و آمار مبتلایان همچنان بالا است.

موارد ابتلا به کرونا در مناطق فقیر نشین آلمان بیشتر است

ویلر همچنین گفت: به صورت خاص مبتلایان به صورت ناهمسان در منطقه توزیع می شوند. به عنوان مثال در مناطق پر جمعیت و یا مناطقی که مردم در فقر زندگی می کنند تعداد بیشتری از موارد ابتلا به کرونا دیده می شود. وی همچنان از شهفرایندان خواست به قواعد فاصله گذاری و استفاده از ماسک پایبند باشند. وی تاکید کرد که باید در بازگشایی های آینده جوانب احتیاط رعایت شود.

بیشتر شهفرایندان آلمانی از فرایند واکسیناسیون در کشور ناراضی هستند

نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که همچنان بیشتر شهفرایندان آلمانی از کمپین واکسیناسیون سراسری در کشورشان ناراضی هستند. این نظر سنجی که از طرف زد دی اف آلمان اجرا شده است نشان می دهد که البته میزان رضایت شهفرایندان از این فرایند افزایش پیدا کرده اما همچنان بیشتریت 56 درصدی با دید انتقادی به این مسئله می نگرند. 42 درصد هم در این باره ابراز رضایت کرده اند.

بیش از 8 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8769 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد و به این ترتیب نرخ مبتلایان در این کشور در ازای هر 100 هزار نفر به 67.3 رسیده است. 226 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

آسیب جدی کرونا به بچه ها و نوجوانان آلمانی

نتایج یک بررسی هم نشان می دهد که دیدارهای کم تر با دوستان و کلاس های درس نامنظم در دوران کرونا بسیاری از بچه ها و نوجوانان در آلمان را به شدت آسیب رسانده است.

بر اساس یک بررسی بیش از نیمی از همه دختران و پسران احساس می کنند که بدبخت تر شده اند. این بررسی همچنین نشان می دهد که میزن رضایت از زندگی در مقایسه با شرایط قبل از کرونا به صورت میانگین حدود 20 درصد برای همه بچه ها بررسی شده کاهش پیدا کرده است.

این بررسی همچنین نشان می دهد میزان اختلالات روانی در بین بچه ها و نوجوانان آلمانی افزایش چشمگیری داشته است. این بررسی از بین حدود 14 هزار دانش آموز کلاس پنجم تا دهم در 13 ایالت آلمان اجرا شده که موسسه تحقیقات درمانی و بهداشتی در کیل لمان انجام داده است.

انگلیس با همکاری سازمان بهداشت دنیای سیسم نظارت بر پاندمی ها را راه اندازی می کند

انگلیس هم تصمیم دارد با سازمان بهداشت دنیای برای توسعه یک سیستم رادار برای پاندمی ها همکاری کند. با این سیستم باید انواع ویروس کرونا شناسایی شده و بیماری های واگیر در حال ظهور در دنیا بهتر رد یابی شوند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در این باره گفته است: دیگر هرگز دنیا نباید از ویروسی شگفت زده شود که به صورت غیر قابل کنترل در میان ما گسترش می یابد. ما باید یک سیستم نظارت بر این نوع بیماری ها مناسب و منطبق با قرن 21 را بسازیم. دبیر کل سازمان بهداشت دنیای هم درباره این همکاری ها ابراز خرسندی کرده و انگلیس را به عنوان یک نمونه قدرتمند در این زمینه یاد کرده است.

تداوم گسترش ویروس هندی در انگلیس

ویروس جهش یافته هندی همچنان در انگلیس در حال گسترش است و سازمان بهداشت عمومی انگلیس ازکشف 3424 مورد جدید آلودگی به این ویروس در کشور که نسبت به هفته قبل 211 مورد افزایش داشته خبر داده است.

توافق کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مجلس درباره صدور گذرنامه سبز

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مجلس درباره صدور گذرنامه سبز به توافق رسیدند. این گواهی سلامت مشترک قرار است شرایط برای آزادی های سفر در اتحادیه اروپا را دوباره تضمین کند.

این خبر را پرتغال به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا روز گذشته گفت.

از آنجایی که واکسن روسی اسپوتنیک وی هنوز در اتحادیه اروپا تایید نشده است در گواهی واکسیناسیون مشترک اروپایی برای آزادی سفرها در این اتحادیه تزریق این واکسن نامعتبر است. این خبر را رهبر مذاکره کنندگان مجلس اروپا شب گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

این تصمیم اروپا با استقبال اتریش روبرو شده و وزیر توریسم این کشور اعلام کرده که توافق اروپایی روی گذرنامه سبز به بازگشت آزادی های سفر دراین اتحادیه منجر می شود.

بر اساس این توافق، حرکت آزادانه شهفرایندان اروپایی در سراسر این اتحادیه بار دیگر ممکن خواهد شد و آنها می توانند بدون نگرانی درباره مقررات قرنطینه، برای سفر به 27 کشور عضو این اتحادیه در طول تعطیلات تابستانی برنامه ریزی کنند.

این توافق با هدف افزایش سفرها و احیای دوباره صنعت جهانگردی در کشورهای عضو بویژه پس از بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا حاصل شده است. انتظار می رود که ساز و کار جدید حدود 40 روز دیگر فعال شود.

خوان فرناندو لوپز آگیلار، کننده اسپانیایی مجلس اروپا و عضو گروه مذاکره کننده برای رسیدن به این توافق گفت: این توافق اولین گام برای احیای راستا شنگن است... با این کار کابوس تابستان 2020 دیگر تکرار نخواهد شد.

بنا بر اعلام کمیسیون اروپا قرار است این پاسپورت ها بصورت دیجیتال صادر شود و بگونه ای طراحی شود که هم روی تلفن های هوشمند و هم روی کاغذ قابل مشاهده باشد.

کمیسیون همچنین تضمین کرده است که در جریان راه اندازی این ساز و کار جدید، در قبال داده های شخصی مسافران سطح بسیار بالایی از سیستم حفاظت از داده ها را به اجرا بگذارد.

اکنون بر اساس توافق جدید، کمیسیون اروپا متعهد شده است که مبلغ 100 میلیون یورو از بودجه اتحادیه را به انجام تست های رایگان و مناسب با مقررات وضع شده برای صدور پاسپورت کرونا اختصاص دهد.

به گفته مجلس این کار بویژه برای افرادی مهم است که بطور روزانه یا در دفعات زیاد برای رفتن به محل کار یا مدرسه، دیدار خویشاوندان نزدیک یا دریافت کمکهای پزشکی و مراقبت از یکی از عزیزانشان مجبور به عبور از مرزها هستند.

کشورهای عضو نیز پذیرفتند تا از اعمال محدودیتهای اضافی در فصل سفر و تعطیلات خودداری کنند؛ مگر اینکه چنین کاری برای حفاظت از سلامت عمومی ضروری باشد.

اکنون باید طرح این توافق، به تایید رسمی کشورهای عضو همچنین تایید کنندگان مجلس اروپا در جلسه بعدی آن در ماه ژوئن برسد.

کمیسیون اروپا نیز از مدت ها پیش کار روی جنبه های فنی این طرح را با همکاری کشورها آغاز کرده است. با این وجود اورزولا فون در لاین، رئیس این کمیسیون گفت که هنوز کارهایی باقی مانده است و تا چند روز دیگر این سیستم برای اجرا در سطح اتحادیه اروپا آماده خواهد شد.

او همچنین از کشورهای عضو خواست تا تدابیر لازم را در داخل کشورهایشان با هدف هماهنگ سازی سیستم های ملی با سیستم این گذرنامه به اجرا بگذارند تا راه اندازی این ساز و کار اروپایی در اسرع وقت ممکن شود.

بر اساس این طرح، همه واکسن های ضدکرونایی که به تایید اتحادیه اروپا رسیده است یعنی فایزر -بیون تک، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون بطور اتوماتیک از سوی همه کشورهای عضو به رسمیت شناخته خواهد شد و در کنار آن، به دولت ها نیز اجازه داده می شود تا واکسن های دیگری را که مستقلا برای واکسیناسیون شهفرایندانشان انتخاب کرده اند، حتی اگر مجوزی در سطح بازار اتحادیه اروپا دریافت نکرده باشند به این فهرست بیفزایند.

بر اساس این توافق، گذرنامه های صادر شده برای مدت 12 ماه معتبر خواهد بود.

جهش چشمگیر در شمار مبتلایان جدید به کرونا در انگلیس

در انگلیس شمار مبتلایان جدید به کرونا جهش چشمگیری داشته است. نهادهای بهداشتی انگلیس از 2874 مورد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور خبر داده اند که از 19 آوریل بی سابقه بوده است. در انگلیس تا به حال 37.25 میلیون نفر اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اسپانیا مرزهای خود را برای مسافران واکسینه شده از سراسر دنیا می گشاید

اسپانیا می خواهد در 7 ژوئن مرزهای خود را برای همه افراد واکسینه شده از سراسر دنیا باز کند. نخست وزیر این کشور گفت که از این تاریخ همه افراد واکسینه شده و خانواده هایشان در کشور ما پذیرفته خواهند شد. محدودیت های سفر برای شهفرایندان انگلیسی هم از روز دوشنبه در اسپانیا لغو می شود. جهانگرد های انگلیسی نقش مهمی را دراقتصاد اسپانیا ایفا می کنند.

در یک عملیات ویژه پلیس در اتریش در بین مخالفان محدودیت های کرونایی سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.

خروج مجارستان از قرارداد اروپایی خرید مجدد واکسن از شرکت فایزر

مجارستان هم در قرارداد اروپایی خرید حدود 1.8 میلیارد دوز واکسن دیگر از شرکت فایزر-بیون تک مشارکت نمی کند. کمیسیر بهداشت اتحادیه اروپا روز پنج شنبه گفت که مجارستان تنها کشور اروپایی بود که خروج خود از این معاهده را گفت و از امضا کنندگان آن نمی باشد.

مجارستان مدتهاست که در زمینه واکسیناسیون راهی مستقل از اروپا را طی می کند. مجارستان بدون تایید آژانس دارویی اروپا از واکسن های روسی و چینی هم در کمپین واکسیناسیون سراسری خود استفاده می کند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 15,415نفر به کرونا مبتلا شده اند و 133 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,874نفر به کرونا مبتلا شده اند و 7 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 5,741نفر به کرونا مبتلا شده اند و 164 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت 5,733به کرونا مبتلا شده و 33 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,568,551نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 108,314نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,455,221نفر بهکرونا مبتلا شده اند و 127,701نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,178,261نفر به کرونا مبتلا شده اند و 124,810نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,631,661نفر به کرونا مبتلا شده اند و 79,601نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,638,504نفر به کرونا مبتلا شده اند و 87,639نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1461

به "کرونا در اروپا، از تداوم گسترش ویروس هندی در انگلیس تا نارضایتی آلمانی ها از فرایند واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تداوم گسترش ویروس هندی در انگلیس تا نارضایتی آلمانی ها از فرایند واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید