دانشگاهیان باید بخش خوب ظهور را فراهم نمایند

به گزارش بلندانیوز، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات گفت: علائم تقویت دین در آخرالزمان است و ما باید بخش خوب ظهور را فراهم کنیم.

دانشگاهیان باید بخش خوب ظهور را فراهم نمایند

به گزارش گروه دانشگاه بلندانیوز، منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مراسم بدرقه کاروان دانشجویان اربعین حسینی، که در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی سینا برگزار گشت، با بیان اینکه خداوند می فرماید باید قلب را آرامش بخشید، گفت: اعتقاد قلبی داشتن یک ویژگی خاصی به انسان می دهد و آن آرامش است؛ انسان معتقد از هیچ چیزی نگران نخواهد شد و در هر وضعیتی توانایی روحی بالایی دارد.

غلامی گفت: اربعین فرصتی است که ما امام حسین (ع) را فراموش نکنیم؛ افراد بسیاری کوشش کردند که یادی از امام حسین باقی نماند، اما امروز ما شکوهی که در اربعین- به خصوص سال های اخیر- می بینیم، نشان می دهد که چراغی که خدای متعال می افروزد، هیچ کس نمی تواند آن را خاموش کند. امیدوارم که چراغ راه امام حسین (ع) راهنمای تمام مسلمانان و جوانان عزیز گردد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در توصیه ای گفت: بسیاری وقت ها جوانان در برخی مباحث مانند دعا و قرائت ادعیه احساس تنبلی می نمایند که باید بگویم برزبان داشتن دعا و ذکر، عادت سختی نیست ضمن آن که این ها دستگیره ای از دستگیره های سفینه النجاه است.

وی گفت: پس از پایان دفاع مقدس جزء اولین گروه هایی بودیم که به زیارت کربلا و نجف رفتیم؛ آن موقع وقتی از ایران رفتیم فضا بسیار غم انگیز بود. در سفر اخیر نیز اتفاقات خوبی افتاده و مجموعه ای با نام صحن حضرت زهرا (س) در نجف به همت ایرانی ها و با کوشش مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده که مجموعه ای فاخر و وسیع است که به جهان خدمات می دهد.

غلامی در ادامه تبیین کرد: ما آن چه فکر می کنیم باید انجام گردد را باید باور کنیم؛ نیت پاک و قلب پاک این را محقق می نماید.

وی گفت: اول باید خودمان هر کاری که فکر می کنیم خوب است را انجام دهیم و سپس دیگران را نیز به آن دعوت کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطرح نمود: بحث های بهداشت و رعایت حقوق دیگران تاکید شده که این ها تمرینی است برای زمان نه چندان دور ظهور.

وی غلامی در پایان خاطر نشان کرد: علائم تقویت دین در آخرالزمان است و ما باید بخش خوب ظهور را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 211

به "دانشگاهیان باید بخش خوب ظهور را فراهم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاهیان باید بخش خوب ظهور را فراهم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید