شایع ترین سرطان ها در ایران کدام هستند؟

به گزارش بلندانیوز، دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به چهار کانسر شایع در دنیا شامل کولون، پروستات، پستان و ریه گفت: شیوع سرطان در ایران تغییر یافته و سرطان های پروستات و پستان از شایع ترین سرطان ها هستند.

شایع ترین سرطان ها در ایران کدام هستند؟

به گزارش ایرنا، دکتر امیر محمد عارف پور با اشاره به این موضوع که کنگره امسال به صورت ترکیبی(حضوری و مجازی) با شرکت اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج از کشور 27 تا 29 بهمن امسال در هتل المپیک تهران برگزار می گردد و تازهترین دستاوردهای علمی در حوزه درمان سرطان و به طور کلی کلینیکال انکولوژی ارائه و مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، اضافه نمود: این سمینار بین المللی تحت لیسانس انجمن ازمو(ESMO و استرو(ESTRO) است و ارزش علمی و حرفه ای بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به سرطان های شایع در دنیا که شامل کولون، پروستات، پستان و ریه می باشند، اضافه نمود: تا 10 سال اخیر کانسرهای گوارشی جزو شایعترین سرطان ها بودند که امروزه شاهد تغییر شیوع سرطان در ایران هستیم و کانسر پروستات در مردان و کانسر پستان در زنان بسیار شایع است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران بعلاوه سرطان های خونی، تومورهای مغزی نخاعی و اعصاب محیطی را از شایعترین سرطان های بچه ها نام برد و گفت: درمان اصلی سرطان های مغزی نخاعی و عصب محیطی (نوع مدوبلاستوم) به وسیله رادیوتراپی صورت می پذیرد و درمان هایی از نوع شیمی درمانی در کنار درمان رادیوتراپی قرار می گیرند.

دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه در کنگره امسال پنل و موضوعاتی درباره تومورهای مانند تومورهای اطفال ، تومورهای سر و گردن و سرطان های ریه برگزار می گردد، گفت: بعلاوه پنل اختصاصی برای درمان های تازه تومورهای ناحیه مغز و اعصاب محیطی در این کنگره خواهیم داشت.

عارف پور یادآور شد: بعلاوه در کنگره امسال پنل اقتصاد سلامت در حیطه انکولوژی برپا خواهد شد و از حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در این زمینه بهره مند خواهیم بود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1850

به "شایع ترین سرطان ها در ایران کدام هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین سرطان ها در ایران کدام هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید