بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب بذرپاش

به گزارش بلندانیوز، روز گذشته انتشار نامه ای منتسب به پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی منجر به بروز بعضی حواشی درباره فعالیت های این پژوهشکده شد.

بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب بذرپاش

به گزارش گروه سیاسی بلندانیوز، پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی در واکنش به شبهات مطرح شده در بعضی رسانه ها درباره فعالیت های این پژوهشکده بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی به این توضیح است:

روز گذشته انتشار نامه ای منتسب به پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی منجر به بروز بعضی حواشی درباره فعالیت های این پژوهشکده شد؛ لذا جهت برطرف ابهامات به وجود آمده و تنویر افکار عمومی مختصراً نکاتی متذکر می شود:

1. این مرکز پژوهشی در سال 1378 با هدف توسعه فناوری های نوین در کشور، توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و با راهبری یکی از مدرسین دانشگاه، مرحوم شهید غلامرضا رضایی تأسیس شد و پس از شهادت این شخصیت وارسته در اثر جراحات شیمیایی در کشور آلمان، به نام ایشان مزین گشت.

اگرچه فعالیت ها از همان سال با اخذ پروژه های پژوهشی شروع شده بود، اما با توجه به نوپا بودن مجموعه، این فعالیت ها ذیل دانشگاه و تحت نظارت و حمایت پدرانه ریاست وقت، جناب آقای دکتر سهراب پور رسمیت یافته و پس از طی مراحل قانونی، با نام کامل سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی به ادامه فعالیت پرداخته است.

2. هسته تأسیس و شروع فعالیت های این پژوهشکده همچون موارد مشابه، جمع محدودی از دانشجویان علاقه مند بوده اند که هر یک مسئولیت پیشبرد بخشی از امور را بر عهده داشته اند.

3. بعضی مؤسساتی که مدارک ثبتی آن ها در فضای مجازی بعضاً مورد استناد قرار گرفته، هویت های حقوقی دیگری هستند که طی سال های بعد شکل گرفته و واضحاً تاریخ تأسیس آن ها ارتباطی با شروع فعالیت این پژوهشکده ندارد.

4. درخواست صدور گواهی همکاری یکی از حقوق قطعی افراد است که در صورت تأیید فعالیت هر فرد از سوی مسئولین وقت، پژوهشکده موظف است مطابق اسناد و شواهد موجود، نسبت به صدور آن اقدام نماید.

در فقره مذکور نیز بنا به درخواست جناب آقای مهرداد بذرپاش جهت صدور گواهی همکاری، مفاد این گواهی در سربرگ فعلی پژوهشکده با توجه به شواهد و تأیید ریاست وقت پژوهشکده، آقای مهندس منصور رحیمی مبنی بر همکاری ایشان از تاریخ 79 تا 82، با امضای ایشان صادر شده و در اختیار آقای بذرپاش قرار گرفته است.

5. اقتضای عملی حجم گسترده ای از فعالیت های پژوهشی طی حدود دو دهه، شکل گیری طیف وسیعی از همکاران با سلایق متنوع است که طی دوره های مختلف حول اهداف فنی و پژوهشی با این مجموعه همکاری داشته اند، لذا پژوهشکده شهید رضایی هرگونه ارتباط کنش های سیاسی همکاران سابق خود با فعالیت های این پژوهشکده را قویاً رد نموده و بر حفظ هویت پژوهشی و غیرسیاسی خویش تأکید می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 919

به "بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب بذرپاش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب بذرپاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید