افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران، رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز (5شنبه) کمیسیون تلفیق در تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون گفت: کمیسیون تلفیق پیشنهاد دولت برای افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت را برای سال آینده تصویب کرد اما سقف پرداخت حقوق را 15 برابر حداقل حقوق یعنی 33 میلیون تومان مشخص کرد.

افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده

بر این اساس نمایندگان میزان افزایش حقوق ها را از 21 برابر به 15 برابر حداقل حقوق کاهش دادند، البته کارانه پزشکان مشمول این بند نیست.

وی افزود: کمیسیون تلفیق همچنین در مصوبه ای سقف پاداش بازنشستگی را 475 میلیون تومان مشخص کرد، همچنین سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به استثناء اعضای هیات علمی و قضات 4 میلیون تومان مشخص شد.

نماینده مردم آباده در مجلس در خصوص مالیات بر حقوق ها در سال 1400 نیز گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق از حقوق بین 4 تا 8 میلیون تومان 10 درصد، حقوق بین 8 تا 12 میلیون تومان 15 درصد، حقوق 12 تا 18 میلیون تومان 20 درصد، حقوق 18 تا 24 میلیون تومان 25 درصد، حقوق 24 تا 32 میلیون تومان 30 درصد مالیات اخذ خواهد شد و مازاد بر 32 میلیون تومان حقوق هم باید 35 درصد مالیات پرداخت کند.

وی یادآور شد: منابع هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال آینده 429 هزار میلیارد تومان مشخص شده بود که با تصویب پیشنهادات دولت در بخش مصارف از جمله پخش و پالایش، پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی نفت، ارزش اضافه نموده گاز طبیعی و عوارض مالیات بر ارزش اضافه نموده فرآورده های نفتی حدود 79 هزار میلیارد تومان از منابع کلی کسر شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: کمیسیون تلفیق بودجه برای مابقی منابع درآمدی حاصل از هدفمندی یارانه ها هنوز مشخص تکلیف ننموده و قرار است در جلسه بعدی این کمیسیون درباره بخش مصارف در حوزه های یارانه دارویی، حمایت معیشتی، کاهش فقر مطلق، سیاست جمعیتی خانواده، خرید تضمینی گندم، رزمندگان معسر و حوزه اشتغال آسیب دیده از کرونا و … تصمیم گیری های لازم را اتخاذ کند.

زارع افزود: همچنین براساس مصوبه این کمیسیون تسهیلاتی برای حوزه اشتغال با موضوع کشاورزی در نظر گرفته شد و وزارت امور اقتصاد و دارایی باید با موضوع کشاورزی و امنیت غذایی، ساخت مسکن، توسعه صنایع، حمل و نقل، حمایت از شرکت های دانش بنیان و تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی اقدامات لازم را در سال 1400 انجام دهد.

وی ادامه داد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه، کلیه بانک ها و موسسات اعتباری موظف شدند تا در سال آینده 90 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احداث و نوسازی 100 هزار واحد مسکن روستایی و در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت و همچنین 200 هزار واحد مسکن شهری تخصیص دهند که دوره بازپرداخت این تسهیلات هم 20 ساله مشخص شده است.

این نماینده مجلس افزود: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق دولت موظف شد، نسبت به تبدیل شرایط استخدامی کلیه افراد پیمانی، انجام کار مشخص، کارگری، شرکتی و روزمزد با طی مراحل گزینش بدون الزام به داشتن شرط سنی، تحصیل و آزمون فرزندان ایثارگران اقدام نموده و آنها را استخدام رسمی کند.

زارع یادآور شد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق وزارت صمت نیز در سال آینده مکلف شد، برای تامین 20 هزار خودروی ملی جانبازان و ایثارگران بالای 25 درصد و دارای محدودیت های حرکتی جسمی و همچنین جانبازان 50 تا 70 درصد با معرفی بنیاد شهید به وسیله ایران خودرو و سایپا با تقسیط 5 ساله اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید نمود: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بنیاد شهید هم می تواند 5 هزار فقره وام مسکن از محل سهمیه 1400 خود برای ایثارگرانی که قبلا از تسهیلات استفاده نموده اما اکنون فاقد مسکن هستند، تامین کند.

همچنین ایثارگرانی که در سنوات گذشته از این تسهیلات ارزان قیمت تا سقف 25 میلیون تومان نیز بهره مند شده اند اگر تا انتها سال 99 تسهیلات خود را تسویه نمایند، می توانند از تسهیلات مسکن ارزان قیمت ایثارگران در سال آینده بهره مند شوند.

وی در ادامه گفت : پیشنهاداتی در حوزه مصارف تبصره 14 برای ایثارگران وجود دارد و کمیته هدفمندی یارانه های کمیسیون تلفیق بودجه هم پیشنهادات خوبی در این مورد ارائه نموده است، بنابراین کوشش داریم تا بخشی از کسری بودجه بنیاد شهید را در سال 1400 جبران کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1236

به "افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید