یورش تروریست ها به روستایی در کنگو ، 46 غیرنظامی کشته شدند

به گزارش بلندانیوز، یک مقام بلندپایه ایالتی در کشور آفریقایی کنگو گفت که در یورش تروریست های افراطی به یک روستا در شرق این کشور دست کم 46 غیرنظامی کشته شدند.

یورش تروریست ها به روستایی در کنگو ، 46 غیرنظامی کشته شدند

به گزارش خبرنگاران از مهر، آدجیو گیدی وزیر داخلی ایالتی کنگو در یک گفتگوی تلفنی اعلام کرد که در یورش افراد مظنون به عضویت در گروه های افراط گرای اسلامی به یک روستا در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، 46 غیرنظامی کشته شدند.

به گفته این مقام بلندپایه، نیروهای امنیتی محلی برای تحقیق پیرامون این حمله به روستای مزبور اعزام شدند.

گیدی همچنین گفت که نیروهای دموکراتیک متفقین (ADF) در این یورش نقش داشتند. طبق حدس ها، این گروه مسلح اوگاندایی در یک رشته قتل عام ها در شرق کنگو که از ابتدای 2019 تا به امروز به کشته شدن بیش از هزار غیرنظامی انجامیده، دست داشته اند.

گفتنی است که سرحدات شرقی کنگو با کشورهای همجواری همچون اوگاندا، روآندا و بروندی محل استقرار گروهی متشکل از 100 نیروی شبه نظامی مختلف است که بسیاری از آنها بقایای جنگ های داخلی خونینی هستند که در سال 2003 در این کشور به پایان رسیدند.

یکشنبه گذشته نیز تعدادی مهاجم ناشناس دست کم 6 نیروی کماندو را در یورشی ناگهانی در پارک ملی کنگو به قتل رساندند.

گفتنی است که گروهک تروریستی داعش مسئولیت بسیاری از حمله های منتسب به گروهک نیروهای دموکراتیک متفقین را برعهده گرفته است؛ هرچند که کارشناسان سازمان ملل تا به امروز نتوانسته اند هیچ گونه ارتباط مستقیم میان این دو گروه را تأیید کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1223

به "یورش تروریست ها به روستایی در کنگو ، 46 غیرنظامی کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش تروریست ها به روستایی در کنگو ، 46 غیرنظامی کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید