چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر است؟

به گزارش بلندانیوز، در حالت گرسنگی، سیگنال هایی که از سمت گیرنده هایی که به تلخی پاسخ می دهند تا حدی مسدود شده اند. در عین حال، برعکس، سیگنال های دریافت کننده طعم شیرین تقویت شدند.

چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر است؟

محققان در تحقیقات خود دریافتند که چرا غذا در هنگام گرسنگی خوشمزه تر به نظر می رسد. معلوم شد که مغز بعضی از احساسات را مسدود و بعضی دیگر را تشدید می نماید، و باعث می گردد تا غذا دلپذیرتر گردد.

محققان انستیتوی ملی علوم فیزیولوژیکی در اوکازاکی ژاپن دریافتند که مواد غذایی در هنگام گرسنگی به لطف سیگنال های خاص مغز خوشمزه تر بنظر می رسند. آن ها آزمایشاتی روی موش ها انجام دادند و تغییراتی در فعالیت الکتریکی مغز آن ها رخ می دهد.

دانشمندان تغییراتی را که در هیپوتالاموس رخ می داد را مشاهده کردند. هیپوتالاموس ناحیه کوچکی از مغز است که اشتها را نیز کنترل می نماید.

آن ها دریافتند که در حالت گرسنگی، سیگنال هایی که از سمت گیرنده هایی که به تلخی پاسخ می دهند تا حدی مسدود شده اند. در عین حال، برعکس، سیگنال های دریافت کننده طعم شیرین تقویت شدند.

محققان تأکید کردند که معمولاً طعم تلخ دفع می گردد، زیرا مغز این موضوع را علامت خطر احتمالی در مواد غذایی می داند و طعم شیرین تقریباً در هر حالتی جذب می گردد، زیرا این طعم حاوی کالری بالایی بالقوه است و به معنای خوراکی و تغذیه است.

به گفته دانشمندان، این داده ها می توانند در درمان مبتلایان به اختلالات خوردن یاری کند. همچنین آن ها در آینده قصد دارند دریابند که چگونه فعالیت عصبی در مغز مبتلایان به دیابت و چاقی تغییر می نماید.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 12 آذر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 236

به "چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید