وکیل سابق ترامپ، دلیل سقوط او را تشریح کرد

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایکل کوهن وکیل سابق دونالد ترامپ امروز سه شنبه در سخنانی از اقدام رئیس جمهور کنونی آمریکا در عفو نزدیکان خود انتقاد کرد.

وکیل سابق ترامپ، دلیل سقوط او را تشریح کرد

وکیل سابق دونالد ترامپ در این خصوص گفت که ترامپ کوشش خواهد نمود قدرت عفو خود را برای جرد کوشنر (داماد و مشاور ترامپ)، دان، ایوانکا، اریک (فرزندان ترامپ)، آلن ویسلبرگ (از مدیران اقتصادی سازمان ترامپ) و هر کسی که او فکر می نماید ممکن است مشمول کیفرخواست فدرال گردد، به کار ببرد.

وی در ادامه افزود که اگرچه عفوها برای دوستان ترامپ مفید است، اما ممکن است برای خود او خیلی مناسب نباشد؛ زیرا به محض بخگرددگی از یک جُرم، آن ها دیگر نمی توانند به خاطر آن جرم محکوم شوند؛ این یعنی نمی توانند متمم پنجم قانون اساسی را (که شهادت دادن علیه خود را غیر اجباری اعلام می نماید) درخواست نمایند.

مایکل کوهن ادامه داد: مشکل اساسی این موضوع برای ترامپ این است که همه آن ها ممکن است در نهایت باعث سقوط او شوند؛ زیرا علیه خودش در دادگاه شهادت خواهند داد.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین فرمانهای عفو خود پل منفورت رئیس پیشین کمپین انتخاباتی خود، راجر استون دوست صمیمی و مشاور سابق، و چارلز کوشنر پدر جرد کوشنر توسعه دهنده حوزه املاک و مستغلات را عفو کرد.

منفورت در جریان تحقیقات بازپرس ویژه پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا مجرم شناخته شد. راجر استون، دوست صمیمی و مشاور سابق ترامپ نیز به دلیل شهادت دروغین در نشست استماع کنگره محکوم شد.

چارلز کوشنر، پدر جرد کوشنر داماد و مشاور بلندپایه ترامپ در کاخ سفید نیز به فرار اقتصادیاتی و اهدای یاری های اقتصادی غیرقانونی به کمپین های انتخاباتی محکوم شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1203

به "وکیل سابق ترامپ، دلیل سقوط او را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکیل سابق ترامپ، دلیل سقوط او را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید