نوبخت کدام طرح ها را در مازندان افتتاح کرد؟

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای افتتاح چند طرح امروز پنجشنبه 13 خردادماه به استان مازندران سفر و مسکن 2000 واحدی محرومین شهرستان تنکابن را افتتاح کرد.

نوبخت کدام طرح ها را در مازندان افتتاح کرد؟

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که صبح امروز پنجشنبه 13 خردادماه برای افتتاح چندطرح وارد مازندران شده است در نخستین برنامه سفر خود پردیس واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رامسر را بهره برداری کرد.

نوبخت با بیان اینکه در سفر قبلی به مازندران درخصوص اختصاص 545 میلیارد تومان برای اجرای 23 طرح و پروژه تصمیم گیری شده بود، گفت: 880 میلیارد تومان برای اجرای این طرح ها پرداخت شده است و 85 میلیارد تومان دیگر هم باید پرداخت شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: با توجه به ضرورت هایی که برای توسعه و تکمیل طرح ها در غرب استان و شهر های تنکابن و رامسر وجود داشت این سفر اجرا شده است و رفع موانع و تکمیل و تجهیز طرح ها از جمله اهداف این سفر است که نتایج آن پس از نشست ها جمع بندی و اطلاع رسانی می شود.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر پس از بازدید کوتاه از رینگ شهری نشتارود و عباس آباد و ورزشگاه 5000 نفری چالوس، مرکز اورژانس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر را هم افتتاح کرد.

در ادامه نوبخت به همراه استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از پروژه بیمارستان فوق تخصصی 120 تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن بازدید کرد.

بیش از 10 سال از زمان کلنگ زنی پروژه بیمارستان 120 تختخوابی فوق تخصصی امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن می گذرد و این پروژه ملی در طول این سال ها با مسائل زیادی از قبیل جانمایی نامناسب، نبود زیرساخت های مناسب، افزایش روزافزون مصالح مورد نیاز و بی انگیزگی پیمانکار روبرو شد که باعث گشت پس از گذشت سال ها به اتمام نرسد.

این بیمارستان در زمینی به مساحت 16 هزار و 735 متر مربع در حال ساخت است و برای آن هشت تخت جراحی قلب، چهار تخت آی سی یو قلب باز، 6 تخت سی سی یو و هشت تخت آنژیوگرافی پیش بینی شده است.

دانشکده پردیس بین الملل رامسر هم وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد. دانشکده پردیس بین المللی رامسر از جمله پروژه هایی با قدمت 14 ساله است که طی سال های اخیر با پیگیری در سطح استانی و ملی و اختصاص اعتبارات ویژه از سوی دولت تدبیر و امید آماده بهره برداری شده است. ساختمان این دانشکده در زمینی به مساحت 12 هزار متر شروع به ساخت شد و هم اکنون سه هزار و 700 متر از آن به نام فضای آموزشی به بهره برداری رسید.

براساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای ساخت این پردیس دانشگاهی 27 میلیارد تومان هزینه شده است.

در حال حاضر 600 دانشجو در رشته های پزشکی و داروسازی در این دانشکده مشغول تحصیل هستند.

تحقق 140 درصدی بودجه مصوب سفر معاون رییس جمهوری به مازندران

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه این افتتاح ها گفت: تا به امروز حدود 40 درصد بیشتر از اعتبارات مصوب سفر سال گذشته برای تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران اعتبار اختصاص داده است. در سفر سال گذشته برای تکمیل 23 پروژه 545 میلیارد تومان تصمیم گیری شد که با افزایش این اعتبارات تا امروز 880 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: قرار است 85 میلیارد تومان دیگر هم برای اتمام برخی از طرح ها پرداخت شود. اعتبار لازم برای اجرای فاز دوم دانشکده پردیس رامسر در پایان سفر امروز پس از جمع بندی با مسئولان استانی و شهرستانی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1496

به "نوبخت کدام طرح ها را در مازندان افتتاح کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت کدام طرح ها را در مازندان افتتاح کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید