قیمت جهانی نفت به کمترین رقم در 2 سال گذشته رسید

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران: با انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین قیمت جهانی نفت کاهش یافت و به مرز 96 دلار رسید که پایین ترین رقم در بیش از 2 سال گذشته است.

قیمت جهانی نفت به کمترین رقم در 2 سال گذشته رسید

به گزارش خبرنگاران، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین، بزرگترین مصرف کننده جهان بر چشم انداز تقاضا در هنگامه فراوانی عرضه سایه افکنده است، قیمت نفت برنت امروز به مرز 96 دلار و پایین ترین رقم در بیش از 2 سال گذشته رسید.

بر اساس آمارهای منتشر شده، تولیدات کارخانه ای چین در ماه آگوست کندترین فرایند رشد حدود 6 سال اخیر را تجربه کرده، در حالی که رشد در دیگر بخش های کلیدی اقتصاد این کشور نیز کاهش یافته و نگرانی ها در مورد کاهش شدید نرخ رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان را شدت بخشیده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر که موعد قراردادهای آن اواخر روز دوشنبه منقضی می شود، امروز به 96 دلار و 21 سنت رسید که پایین ترین رقم از جولای 2012 تاکنون بود. قیمت قراردادهای بعدی نیز با 71 سنت کاهش به 96 دلار و 40 سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک دلار کاهش به 91 دلار و 27 سنت رسید.

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: رشد اقتصادی در چین یکی از عوامل اصلی رشد اقتصاد جهانی و به طور کلی تقاضا برای نفت است. وی افزود: احتمالا رشد تقاضا به اندازه رشد ظرفیت عرضه نخواهد بود.

آمارهای اقتصادی چین که نشان از کاهش تولید برق در این کشور برای اولین بار در طی 4 سال گذشته داشته، در حالی است که آژانس بین المللی انرژی نیز هفته گذشته پیش بینی خود از رشد تقاضا برای نفت در سال های 2014 و 2015 را کاهش داد.

در زمینه عرضه، انتظار می رود که تولید نفت لیبی در ماه اکتبر به یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

مقامات نفتی کشورهای حوزه خلیج فارس هفته گذشته گفتند که کاهش قیمت نفت بعید است موجب اقدامی از سوی اوپک شود، مگر اینکه قیمت ها به زیر 85 دلار برسد.

52

منبع: تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 301

به "قیمت جهانی نفت به کمترین رقم در 2 سال گذشته رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی نفت به کمترین رقم در 2 سال گذشته رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید