سهرابیان: تا پایان سال برای کسب سهمیه المپیک وقت داریم، قایقرانان آمادگی نسبی خوبی دارند

به گزارش بلندانیوز، رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: درست است تمرین کردن در داخل آب نسبت به تمرین در خانه چیز دیگری است ولی بچه ها با کمک مربیان آمادگی نسبی خوبی دارند.

سهرابیان: تا پایان سال برای کسب سهمیه المپیک وقت داریم، قایقرانان آمادگی نسبی خوبی دارند

علیرضا سهرابیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص زمان شروع اردوهای تیم ملی قایقرانی گفت: هنوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا و وزارت ورزش بخشنامه ای برای شروع اردوها در تهران که شرایط قرمز دارد، صادر نشده است. اگر مجوزها برای برگزاری اردوها صادر شود از تیرماه اردوها را در تهران شروع می کنیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی افزود: بچه ها از نظر بدنی با توجه به برنامه های تمرین در خانه و دستگاه های ارگومتری که از طرف فدراسیون در اختیار داشتند، در شرایط خوبی هستند. یکی دو روز است که تمرینات به صورت انفرادی شروع شده و می بینیم که شرایط جسمانی آنها بد نیست و افت زیادی نداشتند. درست است تمرین کردن در داخل آب نسبت به تمرین در خانه چیز دیگری است ولی در کل بچه ها با کمک مربیان آمادگی نسبی خوبی دارند و مطمئنا در اردوها رشد می کنند.

سهرابیان تاکید کرد: در حال حاضر قایقرانان ملی پوش در آب و با فاصله و با رعایت نوبت تمرین می کنند. منتظر اعلام ستاد مبارزه با کرونا هستیم و اگر اعلام شود، تمرینات شروع می شود.

وی در خصوص مسائل برگزاری اردو در این زمان گفت: اسکان و تغذیه بچه ها در این شرایط ممکن است آسیب رسان باشد. ما هر روز بچه ها را از نظر دمای بدن و اکسیژن خون چک می کنیم ولی حضور در یک جا به صورت مشترک ممکن است برای آنها آسیب رسان باشد .

سهرابیان در خصوص آخرین تصمیمات فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات انتخابی المپیک یادآور شد: برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و توزیع سهمیه المپیک در آبهای آرام، کانو، کایاک و اسلالوم و پارا فعلا تعیین شده است. مسابقات اسلالوم ژانویه یا فوریه و آبهای آرام در ماه مارچ در تایلند برگزار می شود البته این زمان دقیق نیست. خوشبختانه تا انتها سال وقت داریم تا برای کسب سهمیه آماده شویم.

رئیس فدراسیون قایقرانی مطرح نمود: ایران میزبان مسابقات قهرمانی آسیا ایران است که سال آینده برگزار می شود. برای مسابقات انتخابی روئینگ هم منتظر اعلام زمان از سوی فدراسیون جهانی هستیم.

وی افزود: در بهمن ماه یک مسابقه مجازی تعیین شده که با ارگومتر انجام می شود که ما شرکت می کنیم.مسابقات کانوپولو جهانی ایتالیا نیز فروردین ماه است که امیدواریم نتیجه خوبی بگیریم. انتخابی پارا کانو نیز اردیبهشت ماه در مجارستان است. آخرین مرحله انتخابی المپیک در آبهای آرام نیز اواخر اردیبهشت ماه سال آینده در روسیه برگزار می شود.

سهرابیان در خصوص افزایش بودجه قایقرانی در سال 99 تاکید کرد: با دستور صالحی امیری و تشکیل کارگروهی در کمیته ملی المپیک افزایش بودجه خوبی داشتیم چرا که ما در فدراسیون در چند رشته تلاش می کنیم و با توجه به برنامه ریزی ها برای بازی های آسیایی 2022 و المپیک 2024 فرانسه که از سال گذشته داشتیم، بیشترین مبالغ را در نظر گرفتند.

وی گفت: امیدوارم منابع مالی اجازه دهد که در چند کاپ شرکت کنیم، اگر چه به خاطر تحریم ها مسائل در کشور و ورزش زیاد است و ما این شرایط را درک می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 823

به "سهرابیان: تا پایان سال برای کسب سهمیه المپیک وقت داریم، قایقرانان آمادگی نسبی خوبی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهرابیان: تا پایان سال برای کسب سهمیه المپیک وقت داریم، قایقرانان آمادگی نسبی خوبی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید