استفاده از ماسک های نانویی مختص کادر پزشکی است

به گزارش بلندانیوز، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تولید ماسک نانویی در تهران روزانه حدود 70 هزار تا است، گفت: استفاده از ماسک نانویی مختص کادر پزشکی است که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند.

استفاده از ماسک های نانویی مختص کادر پزشکی است

سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری درباره اینکه در حال حاضر مدیای تولیدی در تهران روزانه حدود 70 هزار ماسک است و حدود هزار ماسک نانویی در مشهد تولید می شود و تا 10 روز آینده به تولید 300 هزار مدیا خواهیم رسید، گفت: تمام تلاش ما این است که با تمام ظرفیت حتی مجموعه هایی که در حوزه های دیگر کار می کردند را وارد فضای آماده سازی مدیای نانویی ماسک کنیم.

تلاش برای تولید روزانه 300 هزار ماسک نانویی در کشور

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم دو دستگاه دیگر وارد خط تولید کنیم و بتوانیم به تولید روزانه 300 هزار ماسک نانویی دست پیدا کنیم.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: ماسک هایی که تولید می کنیم خاص، نانویی و با قدرت فیلتراسیون بالا هستند و اولویت استفاده با کادر درمانی، پزشکان و پرستاران بیمارستان هایی است که با افراد مشکوک یا مبتلا درگیر هستند.

وی گفت: ویروس کرونا در هوا وجود ندارد به طوری که این ویروس بر روی سطوح می نشیند و با شستن دست ها و رعایت بهداشت می توان پیشگیری کرد و ضرورتی برای استفاده از ماسک وجود ندارد. فرد زمانی می تواند از ماسک استفاده کند که در مکان های پرازدحام تردد داشته باشد.

سرکار یادآور شد: در حال حاضر در تمام دنیا کمبود ماسک وجود دارد. به طور مثال اگر در جبهه ای جنگ است شما بگویید چرا جلیقه ضدگلوکه برای مردم در شهرها وجود ندارد در حالی که اولویت با افرادی است که در خط مقدم جبهه مبارزه می کنند؛ بنابراین جلیقه ضدگلوله را در خیابان ها و شهرها در اختیار مردم قرار می دهند که مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 605

به "استفاده از ماسک های نانویی مختص کادر پزشکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک های نانویی مختص کادر پزشکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید