کمرانی: دختران تکواندوکار ایران در ترکیه گل کاشتند

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - تیم ملی تکواندو بانوان با شیوع ویروس کرونا و تعویق مسابقات کسب سهمیه المپیک تمرینات خود را از آذرماه در مرکز جهانی تکواندو شروع کرد تا برای حضور در این رویداد سرنوشت ساز آماده گردد.

کمرانی: دختران تکواندوکار ایران در ترکیه گل کاشتند

در ادامه گفت و گو مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان با روابط عمومی فدراسیون تکواندو را می خوانید:

مدیریت بازیکنان از دور سخت بود

سال متفاوتی را با وجود ویروس کرونا پشت سر گذاشتیم؛ اردوی تیم ملی 9 ماه تعطیل بود و بچه ها تمرینات را در خانه پیگیری می کردند که این موضوع باعث شد کار ما دشوارتر گردد. در این مدت مدیریت بازیکنان از دور واقعا سخت بود اما سعی کردیم بچه ها را از نظر جسمانی و روانی آماده کنیم و خدا را شکر زمانی که با پیگیری های فدراسیون بالاخره مجوز برپایی تمرینات صادر شد، بچه ها آمادگی خوبی داشتند.

دختران تکواندو حرفه ای تر شده اند، این فرایند صعودی از سال 1398 چشمگیرتر شده و پله پله رشد کردند تا به این مرحله رسیدند. همان ابتدا هم اعتقاد داشتم که تیم آماده تری از نظر ذهنی، فنی و آمادگی جسمانی در اختیار داریم و با همدلی و همبستگی که میان آنها وجود دارد کار ما راحت تر شده و می توانیم تمرکز خود را بر بخش فنی و نقاط ضعف بگذاریم.

یکی از عواملی که باعث می گردد تمرینات را بهتر پیگیری کنیم کاهش درصد چربی تکواندوکاران است که خدا را شکر در سالی که گذشت این امر نیز محقق شد. هرچند این فرایند خیلی طول کشید اما در نهایت به نتیجه دلخواه خود رسیدیم.

سال 1398 اعلام کردم که کادرفنی از تیمی همدل رونمایی می نماید که خدا را شکر این رخ داد؛ این موفقیت ها حاصل کوشش کادرفنی و نایب رییس بانوان است؛حمایت ریاست فدراسیون بود و حتی اضافه شدن استاد خلیفه به عنوان مشاور فنی تاثیر مثبت و به سزایی در این راه داشت.

دختران تکواندو در تورنمنت ترکیه گل کاشتند

تورنمنت ترکیه میدان سختی بود که حریفان قدرتمندی در آن حضور داشتند؛ با توجه به اینکه سیستم تمرینی را عوض نموده ایم توانستیم به خوبی بچه ها را محک بزنیم. بازخوردی که از مبارزات تکواندوکاران در ترکیه گرفتیم نشان داد در راستا درستی قرار داریم و برنامه ریزی هایی انجام شده ثمربخش بوده است. این مسابقات باعث شد گام بعدی را محکم تر برداریم و اشکالات فنی تکواندوکاران را متوجه شویم. مهم ترین نتیجه ای که از این رقابت ها گرفتم مدیریت لحظات پایانی بازی است که بایستی بیشتر بر روی آن کار گردد.

دختران تکواندو واقعا گل کاشتند چراکه توانستند با این حریفان رقابت نمایند و خیلی از آنها را شکست دهند اما باید سعی کنیم از این هم بهتر شویم؛ قطعا نقاط ضعفی داریم که می بایست روی آنها تمرکز نموده تا بچه ها آماده تر شوند. ضروری است روی این نفرات سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد و به تورنمنت ها و اردوهای مشترک بیشتری اعزام شوند تا بتوانیم نتیجه تمرینات آنها را در میدان ببینیم.

این برنامه ها نه تنها به تجربه ملی پوشان یاری می نماید بلکه باعث می گردد کادرفنی نقاط ضعف تکواندوکاران را متوجه شده و مقایسه کند که در چه سطحی از آمادگی قرار دارند. تیم تکواندو بانوان از لحاظ فنی چیزی کم ندارد اما نیازمند تجربه بیشتر است که این مورد هم باید با برنامه ریزی هدفمند و حضور در تورنمنت ها و اردوها بهبود پیدا کند.

در شرایط کرونایی کار کردن به مراتب سخت تر است

در شرایط کرونایی کار کردن به مراتب سخت تر است اما چاره ای نیست؛ ما در این مدت کاملا قرنطینه بودیم و شاید به طور کلی دو یا سه بار برای تمرینات میدانی و هوازی از فدراسیون خارج شدیم. قطعا حفظ روحیه بچه ها در این شرایط کار سختی است اما از بایکنان و کادرفنی تشکر می کنم که توانستند با همدلی و محبتی که میان آنها وجود داشت این دوره را سپری نمایند.

باید از فرصت کسب سهمیه به خوبی استفاده کنیم

برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک هنوز بر روی اعزام در وزن اول اصرار داریم اما بازیکن آن معین نیست همچنین با توجه به زمانی که در اختیار داریم برای اعزام در وزن دوم یا چهارم دست نگه داشته ایم. ما یک فرصت بیشتر برای کسب سهمیه المپیک نداریم؛ باید به نحو احسن از این موقعیت استفاده نموده تا نتیجه خوبی بدست آوریم؛ در این خصوص به یک جمع بندی کلی رسیده ایم اما می خواهیم باز هم عملکرد بچه ها را از نظر روانی و فنی آنالیز نموده و بهترین تصمیم را بگیریم.

تغییری در نفرات اعزامی به قهرمانی آسیا نداریم/ امیدوارم بتوانیم 8 نماینده در مسابقات جهانی داشته باشیم

تغییری در نفرات اصلی اعزامی به رقابت های آسیایی نداریم اما شاید از بعضی نفرات که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی سهمیه کسب نموده اند و می توانند به ما یاری نمایند استفاده کنیم. برای حضور در مسابقات جهانی حتما انتخابی برگزار خواهیم کرد و امیدوارم پتانسیل تکواندوکاران به قدری بالا باشد که بتوانیم در هر 8 وزن نماینده داشته باشیم.

متاسفانه کرونا دست و پای ما را برای بعضی برنامه ها بسته است اما بچه هایی که خارج از اردو هستند کوشش خود را متوقف ننمایند تا انشالله بتوانیم در مسابقات انتخابی شاهد حضور آنها باشیم. رقابت های انتخابی همواره برای من مهم بوده و دوست داشتم تکواندوکاران جدید و با انگیزه شناسایی و به اردو راه پیدا نمایند تا شاهد رشد و شکوفایی این نفرات باشیم.

گام بلندی را در آغاز برداشتیم

تیم بانوان به مرحله ای از آمادگی فنی و روانی رسیده و گام بلندی را در آغاز برداشته ایم؛ امیدوارم بچه ها کوشش نمایند تا آماده تر از قبل ظاهر شوند و کادرفنی نیز تمام سعی خود را می نماید تا این بستر را برای آنها فراهم سازد.

انشاءالله اتفاقی خوب در مسابقات پیش رو برای تکواندوکاران و ورزشکاران رشته های دیگر که در این شرایط سخت کوشش می نمایند، بیفتد و بهترین عملکرد را داشته باشند.

همچنین از مردم می خواهم برای ما دعا نمایند تا بتوانیم قدم اول را در کسب سهمیه محکم برداریم و امیدوارم دختران تکواندو بتوانند برای چهارمین مرتبه در المپیک حضور پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1362

به "کمرانی: دختران تکواندوکار ایران در ترکیه گل کاشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرانی: دختران تکواندوکار ایران در ترکیه گل کاشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید