اخبار تازه درباره مسکن خبرنگاران، تلاش دولت برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی

به گزارش بلندانیوز، وزیر ارشاد درباره تازه ترین اخبار از مسکن خبرنگاران گفت: یک قرارداد الحاقی با وزیر راه منعقد کرده ام که 14 هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به 10 هزار واحد بود، اضافه شود.

اخبار تازه درباره مسکن خبرنگاران، تلاش دولت برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی شیراز با بیان اینکه قبل از سفر هیئت دولت به استان فارس جلسات کارشناسی متعددی با حضور مقامات ارشد استانی برگزار گشت، گفت: پروژه ها و مواردی که پیش نیاز توسعه استان است، بررسی و در این جلسات بیش از 100 پروژه برای فارس مصوب شد که از مهمترین آن ها در حوزه فرهنگ تکمیل پروژه نیمه تمام تالار مرکزی شیراز است.

وی با بیان اینکه این پروژه 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و متاسفانه چندین سال است که کار ساخت آن متوقف مانده است، گفت: شیراز مهد هنر و فرهنگ ایران زمین است و بایستی متناسب با این جایگاه تاریخی زیرساخت های فرهنگی در این کلانشهر فراهم شود که 200 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری برای تکمیل تالار مرکزی شیراز اختصاص یافته است.

وزیر ارشاد گفت: این پروژه 3 ساله و از محل اعتبارات ملی و در پایان سال 1403 به بهره برداری می رسد که پیگیری های لازم برای این مهم و تخصیص های سالانه انجام خواهد شد.

وی گفت: در حوزه فرهنگ و ارشاد با مطالباتی از سوی حافظ پژوهان و اهالی فرهنگ شیراز برای ساخت مرکز حافظ شناسی روبرو بودیم که این وعده به اهالی شیراز داده می شود که این کار از محل منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و حدود 25 میلیارد تومان برای ساخت این مرکز تخصیص یافت و تا پایان دولت سیزدهم هم تالار مرکزی شیراز و هم مرکز حافظ شناسی به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دولت و وزارت ارشاد برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی خبر داد و گفت: بر اساس پژوهش های ما، در سال های اخیر به خاطر تغییر ابزار های دسترسی رسانه ای، رسانه های مکتوب مرجعیت خود را از دست دادند و این رجوع به 2 تا 3 درصد رسیده است.

اسماعیلی با یادآوری اینکه البته بخشی از دسترسی ها به رسانه های مکتوب، به صورت الکترونیکی است، گفت: فرایند پیشرفت تکنولوژی سبب شد تا شاهد کاهش مرجعیت رسانه های مکتوب باشیم، پیش از این در دهه 80 که زمان رشد نشریه های کاغذی بود، برخی رسانه های مکتوب در روز تا 600 هزار نسخه چاپ می کردند.

وی با اشاره به اینکه این فرایند یک شرایط طبیعی است، اضافه کرد: البته این تغییراتی که به خاطر پیشرفت تکنولوژی را در اغلب مشاغل شاهد هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که تغییر ذائقه از رسانه های مکتوب به سوی رسانه های الکترونیک امری محقق شده است، اما به معنای تعطیل شدن رسانه های مکتوب نیست، گفت: حاکمیت باید تلاش کند که این مرجعیت به طور نسبی حفظ شود و تا به امروز هم این تلاش شکل گرفته است.

وی درباره مسکن خبرنگاران هم گفت: یک قرارداد الحاقی با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی منعقد کرده ام که 14 هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به 10 هزار واحد بود، اضافه شود و این یک کار بزرگ و برجسته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1654

به "اخبار تازه درباره مسکن خبرنگاران، تلاش دولت برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار تازه درباره مسکن خبرنگاران، تلاش دولت برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید