اتریش: تمدید تفاهم ایران و آژانس به دیپلماسی برای حفظ برجام فرصت بیشتری می دهد

به گزارش بلندانیوز، وزارت خارجه اتریش با استقبال از تمدید تفاهم ایران و آژانس اعلام کرد که چنین رویدادی به دیپلماسی فرصت بیشتری برای حفظ برجام می دهد.

اتریش: تمدید تفاهم ایران و آژانس به دیپلماسی برای حفظ برجام فرصت بیشتری می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه اتریش در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد از تمدید یک ماهه تفاهم میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

وزارت خارجه اتریش در این خصوص نوشت: ما به شدت از توافق میان رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران برای تمدید یک ماهه فعالیت های نظارتی و راستی آزمایی استقبال می کنیم. این امر به دیپلماسی فرصت بیشتری برای حفظ برجام می دهد.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین امروز (دوشنبه) ضمن اعلام خبر تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس گفت: تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین های آژانس حداکثر تا یک ماه دیگر، امروز (دوشنبه) از سوی سازمان انرژی اتمی به اطلاع مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید.

غریب آبادی افزود: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی است و به آژانس منتقل نمی شود.در رابطه با حذف یا انتقال داده ها، همان شرایط تفاهم مشترک سه ماهه همچنان حاکم خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

پس از آن نیز، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) طی یک کنفرانس خبری از تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس تا تاریخ 24 ژوئن (سوم تیرماه) خبر داد. (جزئیات بیشتر)

در پی سفر اسفند ماه گروسی به تهران بیانیه ای مشترکی از سوی ایران و آژانس در سوم اسفند ماه صادر شد. سازمان انرژی اتمی، آژانس را مطلع کرد که به منظور پایبندی به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی (قانون) تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران (قانون)، ایران اجرای اقدامات داوطلبانه، آنگونه که در برجام آمده است، را از 5 اسفند 1399 متوقف خواهد کرد و یک تفاهم فنی دوجانبه موقت نیز حاصل شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1440

به "اتریش: تمدید تفاهم ایران و آژانس به دیپلماسی برای حفظ برجام فرصت بیشتری می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتریش: تمدید تفاهم ایران و آژانس به دیپلماسی برای حفظ برجام فرصت بیشتری می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید