یک منبع مطلع اعلام نمود: تهران در نشست وین بر لزوم برطرف کامل تحریم ها تاکید دارد

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران : در حالی که چند ساعت به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان ایران و گروه 1+4 در وین باقی نمانده، تهران بر لزوم برطرف کامل تحریم ها تاکید دارد.

یک منبع مطلع اعلام نمود: تهران در نشست وین بر لزوم برطرف کامل تحریم ها تاکید دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، یک منبع آگاه نزدیک به تیم ایرانی حاضر در نشست وین بامداد سه شنبه به شبکه پرس تی وی گفت که ایالات متحده هیچ انتخابی به جز برداشتن تمام تحریم های ضد ایرانی، آنهم به شکلی که قابل راستی آزمایی باشد، ندارد.

این منبع ایرانی - که نامش فاش نشد - تاکید نمود که پاسخ واشنگتن به پایبندی یکجانبه ایران به الزاماتش ذیل برجام، نباید چیزی جز اقدام یکجانبه آنها برای برداشتن تمام تحریم های ضد ایرانی باشد.

پرس تی وی به نقل از وی گزارش داد: تهران هیچ نتیجه ای از نشست وین به جز برداشته شدن تمام تحریم ها را نمی پذیرد. دستور کار تیم ایرانی در گفت وگوهای وین تعیین است. ایران فقط زمانی که تمام تحریم های آمریکا برداشته و راستی آزمایی نیز شدند، اقدامات برای بازگشت به تعهدات برجامی را شروع می نماید.

این منبع همچنین اضافه نمود: اگر نشست روز سه شنبه به هرچیزی جز برطرف تمام تحریم های آمریکا منتهی گردد، رابرت اقتصادی باید وین را دست خالی ترک کند.

پیش از این اظهارات، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست کمیسیون مشترک برجام، شامگاه دوشنبه وارد پایتخت اتریش شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در نشست خبری با خبرنگاران به گفت وگوهای هیأت ایرانی با گروه 1+4 در وین اشاره و بار دیگر تأکید کرد که گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی با هیچ طرفی از آمریکا در وین و در هیچ جای دیگری صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

این در حالی است که جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید شامگاه دوشنبه مدعی شده بود این کشور آماده گفت وگوی مستقیم با ایران در نشست وین است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1378

به "یک منبع مطلع اعلام نمود: تهران در نشست وین بر لزوم برطرف کامل تحریم ها تاکید دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک منبع مطلع اعلام نمود: تهران در نشست وین بر لزوم برطرف کامل تحریم ها تاکید دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید