تور آلمان: کناره گیری مشاور جانسون ، ثبت بالاترین مرگ روزانه کرونایی در آلمان از فوریه

به گزارش بلندانیوز، بعد از افشای یک ویدئو که از برگزاری جشن کریسمس در دفتر نخست وزیری انگلیس با حضور اعضای کابینه و در دوران اعمال قرنطینه حکایت می کرد مشاور جانسون کناره گیری نموده و آلمان هم بیشترین آمار مرگ کرونایی روزانه از فوریه را ثبت کرد.

تور آلمان: کناره گیری مشاور جانسون ، ثبت بالاترین مرگ روزانه کرونایی در آلمان از فوریه

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه هندلزبلات آلمان، شرایط کرونایی در اروپا در آستانه کریسمس همچنان وخیم است.

کناره گیری مشاور جانسون بعد از افشای ویدئوی رسوانماینده

نوترین اخبار کرونایی نشان می دهد که آلگرا استراتون، از مشاوران بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در پی افشای یک ویدئو مبنی بر برگزاری جشن های کریسمس در مقر نخست وزیری در دسامبر سال گذشته و در حالی که در این کشور محدودیت های قرنطینه ای شدیدی برقرار بود از سمت خود استعفا کرد.

وی که در این ویدئو با شوخی قواعد کرونایی را مسخره نموده بود در این باره گفت: به نظر می رسد که اظهارات من قواعدی که انسان ها کوشش نموده اند به هر روشی از آن پیروی نمایند را کم اهمیت جلوه داده است.

جانسون عذرخواهی کرد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم روز چهارشنبه پس از انتشار ویدئویی از کارکنان دفتر وی در حال تمسخر و خنده درمورد یک جشن بزرگ که در جریان قرنطینه کریسمس سال گذشته در ساختمان نخست وزیری برگزار گردید، زمانی که برپایی این گردهمایی ها ممنوع بود، عذرخواهی کرد..

وی ضمن عذرخواهی در مجلس انگلیس بابت اهانت اتفاق افتاده ، گفت که درصورت اثبات نقض قوانین، برخورد انضباطی به اجرا گذاشته می گردد.

جانسون و وزرای کابینه اش بارها گفته اند که قوانین در جریان گردهمایی های اواخر سال 2020 زیرپا گذاشته نشده است.

ویدئویی که از شبکه آی تی وی پخش شد، آلگرا استراتون سخنگوی وقت جانسون را در سال 2020 نشان می دهد که در یک تمرین برای کنفرانس مطبوعاتی درمورد پاسخ به یک سوال احتمالی درباره این پارتی، شوخی می نموده و جوک می گفته استو.

در ویدئو یکی از مشاوران جانسون از استراتون می پرسد: من گزارش هایی را در توئیتر مشاهده نموده ام مبنی بر اینکه یک جشن کریسمس در داونینگ استریت برگزار گردیده است. آیا این گزارش ها را تائید می کنید؟

استراتون که در مقابل پرچم انگلیس در محل سخنرانی رسمی داونینگ استریت ایستاده است، می خندد و می گوید: من به خانه رفتم. سپس لبخند می زند.

زمانی که این میهمانی برگزار گردیده، دهها میلیون نفر در سراسر انگلیس از ملاقات خانواده و دوستان نزدیک خود در جریان مراسم کریسمس منع شده بودند.

مبارزه قاطعانه با کرونا در دستور کار دولت نو آلمان

کارل لاورترباخ، وزیر بهداشت نو آلمان هم بعد از عهده داری این سمت مبارزه قاطعانه علیه بحران کرونا را اعلام نموده است. وی مهم ترین تکلیف وزارتخانه تحت مسئولیت خود را سرانجام دادن به پاندمی در آلمان دانست.

قرنطینه کرونایی برای واکسینه شده ها در اتریش سرانجام می یابد

قرنطینه کرونایی در اتریش هم در شب یکشنبه آینده فقط برای واکسینه شده ها و بهبود یافتگان از کرونا لغو می گردد. این را دولت فدرال و ایالتی اتریش به اتفاق آراء تصمیم گیری نموده اند.

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که علی رغم فشارهای ناشی از بحران کرونا اما در آلمان خوش بینی در بین افراد 30 تا 59 ساله در حال افزایش است.

افزایش شکاف بین فقیر و غنی در آلمان

این آنالیز که به وسیله موسسه آلنز باخ اجرا شده است نشان می دهد که با این حال شکاف بین فقیر و غنی در حال افزایش است و افراد ضعیف تر از نظر اجتماعی بسیار بدبین هستند. بر این اساس در مجموع حدود 37 درصد شرکت نمایندگان در این نظر سنجی با خوش بینی به آینده می نگرند.

در بین طبقات اجتماعی ضعیف تر هم تنها 17 درصد از شرایط مالی خود راضی هستند و 40 درصد هم اعلام نموده اند که شرایط آن ها در عرض 5 سال بدتر شده است.

527 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم امروز چهارشنبه بیشترین آمار مرگ کرونایی از فوریه در عرض 24 ساعت را در این کشور ثبت کرد. بر این اساس 527 نفر در اثر ابتلا به کرونا در این مدت جان خود را از دست دادند.

انستیتو رابرت کخ آلمان بعلاوه در این مدت 67186 مورد نو ابتلا به کرونا در این کشور را ثبت کرد.

شاخص ابتلای هفتگی در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر هم به 427 افزایش پیدا کرد.

احزاب دولتی در اسلواکی هم درباره اعمال اقداماتی مخلوط شامل قرنطینه و تشدید قواعد کرونایی به توافق رسیدند.

درخواست سازمان بهداشت جهانی از اتحادیه اروپا

سازمان بهداشت جهانی هم از اروپا درخواست نموده که طرح اجباری شدن واکسن را تنها به عنوان آخرین ابزار مد نظر قرار دهد.

هانس کلوگ، مدیر بخش اروپای سازمان بهداشت جهانی در سخنانی در این باره گفته است: مقررات برای واکسیناسیون اجباری آخرین راه چاره مطلق است و تنها زمانی باید به کار گرفته گردد که همه گزینه های قابل اجرای دیگر برای بهبود شرایط واکسیناسیون مورد استفاده قرار گرفته باشد.

وی درخواست کرد که به جای این طرح بهتر است بچه ها را بهتر در برابر ویروس کرونا حمایت کنیم.

تبلیغ شرکت های آلمانی برای واکسیناسیون

محدودیت های کرونایی هم خیابان ها و مغازه ها در آلمان را سوت و کور می نماید. مردم کمتر خرید می نمایند. نه فقط کافه ها، سوپرمارکت ها، مک دونالد، برگرکینگ، فست فودی ها، بلکه بازار نمایشگاه های خودرو و حتی بانک ها هم خلوت و خالی از مشتری می گردد. این کسادی و تعلیق، خوشایند هیچ فراورینماینده و خدمات دهنده ای نیست.

برهمین اساس، 150 شرکت بزرگ دست اندر کار خدمات عمومی و بانکی یا فراوری و توزیع مواد غذایی، در پویش مشترکی، مردم را به واکسیناسیون فراخوانده اند. اقدامی دو منظوره؛ هم در جهت تسهیل کوشش های دولت و هم مرتبط با بقای کسب و کار و چرخ اقتصاد. در این کمپین، لوگوها، بسته بندی ها و محصولات این شرکت ها هر یک به نوعی با کلمه واکسن بازی نموده اند.

هماهنگی مطبوعاتی این کارزار را نشریه بیلد بر عهده دارد.

سوپرمارکت های زنجیره ای Lidl، EDEKA، مک دونالد و برگر کینگ، ب. ام.و و مرسدس بنز و دو بانک شپارکاسه و فولکس بانک از جمله شرکت ها و بنگاه های مالی هستند که به این پویش پیوسته اند.

هشتگ این کمپین در شبکه های اجتماعی همان است که دولت فدرال نیز برای ترغیب شهروندان به واکسیناسیون عمومی استفاده می نماید: همه با هم علیه کرونا. تفاوت در آن است که برندهای مصرفی، تبلیغات محوری و مشهور خود را با دخل و تصرفی کوچک به نفع واکسیناسیون تغییر داده اند. مثلا ب. ام. و شعارزیر لوگوی خود را از شادی رانندگی به شادی واکسن تغییر داده است.

قهوه نسپرسو نیز تبلیغ معروف نسپرسو، دیگه چی؟ را به واکسن، دیگه چی؟ تغییر داده است.

مدیر آژانس هماهنگ نماینده این پویش می گوید شرکت ها و فروشگاه ها همکاری رضایت بخشی با این اقدام داشته اند.

اولاف شولتز، صدراعظم نو آلمان، کارزار 150 شرکت آلمانی برای ترغیب مردم به واکسیناسیون را نمادی برجسته از تعهد اجتماعی و ابتکار توصیف نموده است.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت انگلیس

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با توجه به شیوع گسترده سویه اومیکرون، تشدید قواعد کرونایی را در دستور کار قرار داده است.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که به طور فزاینده ای این مسئله معین شده است که اومیکرون بسیار سریع تر از نوع دلتا توسعه می یابد. جانسون اظهار داشت که تا به حال در انگلیس 568 مورد آلودگی به جهش نو اومیکرون شناسایی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1733

به "تور آلمان: کناره گیری مشاور جانسون ، ثبت بالاترین مرگ روزانه کرونایی در آلمان از فوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: کناره گیری مشاور جانسون ، ثبت بالاترین مرگ روزانه کرونایی در آلمان از فوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید