کشف مولکول ضدچاقی در بدن انسان

به گزارش بلندانیوز، محققان پیروز به شناسایی مولکول جدیدی در بدن انسان شده اند که با تقلید از نحوه فعالیت های سلول های چربی به چربی سوزی در اشخاص یاری می نماید.

کشف مولکول ضدچاقی در بدن انسان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بلندانیوز به نقل از نیواطلس، محققان برای مقابله با چاقی به روش های مختلفی متوسل می شوند که از جمله آنها فریب بدن برای ایجاد احساس سیری است. اما یک روش جدید مبتنی بر شناسایی مولکول های جدیدی است که فرایند چربی سوزی را تسریع می نمایند.

مولکول های یادشده که اولین بار در بدن موش ها شناسایی شده اند به افراد یاری می نمایند بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوند. مبنای فعالیت این مولکول ها شبیه سازی سازوکار مولکول های چربی برای یاری به از بین رفتن سریع تر آنهاست.

محققان استرالیایی می گویند مولکول های یادشده می توانند با فعالیت های خود میل و اشتهای انسان برای غذاخوردن را هم سرکوب نمایند و کاری نمایند که چربی های مواد غذایی سریع تر در بدن سوزانده شوند و موجب چاقی نشوند.

این مولکول تازه شناسایی شده BAM15 نام دارد و معمولا میتوکندری ها را هدف می گیرد که منبع انرژی سلول ها هستند و شیوه مصرف انرژی را در آنها برای بازتوزیع بهتر سلول ها در بدن تغییر می دهد. محققان امیدوارند بر مبنای این کشف علمی بتوان روش های درمانی دقیق تری را برای مقابله با چاقی ابداع کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 847

به "کشف مولکول ضدچاقی در بدن انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مولکول ضدچاقی در بدن انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید