کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار

به گزارش بلندانیوز، رئیس اتاق سمنان گفت: در پایش کسب کار اتاق سمنان رتبه اول کشور را در زمستان 1399 کسب کرده است و استان سمنان جزو استان های فزونی است که توانسته در 3 دوره متوالی ازنظر رتبه بندی کسب وکار مقام اول را در کشور از آن خود کند.

کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار

علی اصغر جمعه ای در سی و چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان افزود: این استان بعد از اصفهان رتبه دوم کشور را هم ازنظر کمترین آسیب در زمینه کرونا به دست آورده است.

او همچنین با اشاره به کم آبی در سال 1400، شرح داد: با توجه به کمبود آب هیچ گونه پروانه و مجوز برای صنایع آب بر صادر نمی شود.

در ادامه این نشست سعید ترکمان دهنوی، عضو هیئت نمایندگان اتاق استان سمنان نیز با بیان اینکه باید از مزیت های قانونی اتاق استفاده کنیم، گفت: با این کار، اتاق بازرگانی به عنوان مشاور 3 قوه می تواند در جهت برطرف بسیاری از مسائل بخش خصوصی قدم های مؤثری بردارد.

او با اشاره به اینکه در کشور 27 میلیون تن پروانه بهره برداری در بخش پلیمر داده شده است گفت: این در حالی است که متأسفانه کل تولید در این بخش تنها بیش از 3 میلیون تن است.

در این نشست گرجی، مسئول دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان هم گزارشی از پایش کسب وکار در استان ارائه کرد.

او با اشاره به اینکه این پایش ها به صورت فصلی است و 28 مؤلفه کسب وکار پیمایش می شود، افزود: در زمستان سال گذشته 81 واحد تولیدی و صنعتی مورد پایش قرار گرفتند که میزان مشارکت آنها در استان 73 درصد بود.

گرجی با بیان اینکه شاخص پایش کسب وکار در کشور 5.8 است گفت: این شاخص در استان سمنان 5.04 است که همین موجب شد رتبه اول را در کشور به دست آوریم.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان سمنان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر 2 هزار واحد صنعتی فعال در استان وجود دارد که ضروری است برای برطرف مسائل آنها همه بکوشند.

خلیلی خواه در بخش دیگری از سخنانش به شمار سهام داران عدالت در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح اعطای سهام عدالت به گروه های مختلف 415 هزار نفر در استان متقاضی دریافت سهام بودند که 392 هزار نفر از آنان مشمول نهایی و واجد دریافت سهام شدند.

او گفت: 172 هزار نفر از 392 هزار سهام دار استان دارای سهام عدالت به روش مستقیم هستند.

او با اشاره به انتخاب روش غیرمستقیم از سوی 220 هزار سهام دار عدالت در استان گفت: 44 درصد سهام داران عدالت در استان روش مستقیم و 56 درصد هم روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: استان سمنان از گذشته دارای 5 تعاونی شرکت سهام عدالت بوده است.

او از سهام عدالت مردم به عنوان یک سرمایه و ظرفیت بسیار بزرگ در استان نام برد و گفت: ارزش مجموع سهام مردم استان که در اختیار بیش از 30 شرکت سهام عدالت در استان است امروز حدود 2 هزار و 600 میلیارد تومان است.

خلیلی خواه گفت: با مجوز شورای بورس 30 درصد ارزش سهام عدالت استان که 780 میلیارد تومان است می تواند در بخش های مختلف اقتصادی سرمایه گذاری شود.

او گفت: تشکیل شرکت های استانی سرمایه گذاری سهام عدالت در استان می تواند بخش عمده ای از مسائل را برطرف کند.

خلیلی خواه افزود: تا به امروز 49 نفر در مجمع سهامداران سهام عدالت استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 10 نفر از سوی سازمان بورس تأیید شده اند.

در این نشست مهدی حداد رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق سمنان نیز گفت: برای انتخاب هیئت مدیره مجمع ضروری است فردی قوی و دلسوز انتخاب شود.

او گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر 30 هزار نفر در بخش صنعت مشغول فعالیت اند ضروری است تعداد کسانی که دارای سهام عدالت در واحدهای تولیدی هستند تعیین و نمایندگانی از بین آنها برای مجمع انتخاب شود.

در ادامه این نشست نحوه سرمایه گذاری مولد سهام عدالت موردبحث و تبادل نظر اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان قرار گرفت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1458

به "کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید