چگونه از خراب شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ ، راهنمای حل مسائل مربوط به مموری کارت

به گزارش بلندانیوز، کارت حافظه یکی از مهم ترین لوازمی است که باید برای عکاسی به همراه داشته باشیم و خیلی از ما حداقل یک بار با مسائل کارت حافظه روبرو شده ایم. در این مطلب 8 نکته ای که باعث می شوند مسائل کارت حافظه به حداقل میزان ممکن برسند، بررسی شده است.

چگونه از خراب شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ ، راهنمای حل مسائل مربوط به مموری کارت

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش بلندانیوز، کارت حافظه یک وسیله ذخیره سازی است که داده های عکسی که با استفاده از دوربین دیجیتالی می گیرید، روی آن ثبت می شود. کارت حافظه معمولا به صورت مربع یا مستطیل است و درون یک اسلات که در دوربین تعبیه شده، قرار می گیرد. پس از پایان کار، می توانید کارت حافظه را از دوربین خارج و آن را به کامپیوتر متصل کنید تا عکس های خودتان را ببینید، ویرایش یا ذخیره کنید. کارت حافظه انواع مختلفی دارد و براساس نیازها، نوع دوربین و مدل آن می توانید یک کارت حافظه مناسب را انتخاب کنید. کارت حافظه یک تکنولوژی منحصر به فرد است اما باید با دقت از آن استفاده کنید تا مسائل کمتری برای این تکنولوژی بی نظیر رخ دهد. با انجام چند کار ساده می توانید مسائلی را که ممکن است برای کارت حافظه به وجود بیاید از بین ببرید. نورنگار به نقل از Digital photography school به نکاتی پرداخته که مسائل کارت حافظه را به حداقل میزان ممکن می رساند که در ادامه می خوانید. به این ترتیب می توانید تمام تمرکز خودتان را روی عکاسی قرار دهید و دیگر نگران مسائل کارت حافظه نباشید.

یکی از اتفاقاتی که ممکن است به خاطر کارت حافظه خراب رخ دهد

1- از یک کارت ریدر خوب استفاده کنید

کارت حافظه در انواع مختلفی عرضه می شود و بسته به نوع، کیفیت و مشخصات هر کارت حافظه نیز می تواند متفاوت باشد. این موضوع برای کارت ریدر نیز صدق می کند. کارت ریدر وسیله ای است که داده ها را از کارت حافظه به کامپیوتر شما منتقل می کند. با این که انتخاب این وسیله به نظر خیلی ساده می رسد اما ممکن است یک کارت ریدر بی کیفیت، به فایل های شما آسیب برساند. به همین خاطر خرید یک کارت ریدر خوب می تواند خیلی از فشارهای ممکن را از روی شما بردارد.

2- یک کارت حافظه با کیفیت بخرید

خرید یک کارت حافظه خوب، کلید محافظت از عکس های شماست. با این که کارت حافظه های باکیفیت ممکن است خیلی گران قیمت باشند، یک کارت حافظه ارزان قیمت می تواند تمام تلاش های شما را بر باد دهد. برندهایی مانند SanDisk و Lexar بهترین گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید. از خرید کارت حافظه هایی که قیمت آنها خیلی ارزان تر از قیمت بازار است خودداری کنید.

به خاطر خرید کارت حافظه بی کیفیت، این عکس قابل استفاده نیست

3- قبل از خارج کردن کارت حافظه آن را Eject کنید

با این که به نظر می رسد می توانید کارت حافظه را بدون Eject کردن از کامپیوتر جدا کنید، این کار ممکن است تمام عکس های شما را از بین ببرد. Eject نکردن کارت حافظه در برخی مواقع باعث از بین رفتن داده های شما و یا حتی خراب شدن آن می شود. برای از بین بردن این مسائل بهتر است قبل از جدا کردن کارت حافظه از کامپیوتر آن را Eject کنید.

4- قبل از خارج کردن کارت حافظه از دوربین، آن را خاموش کنید

یکی از روش های ساده دیگری که می توانید مسائل کارت حافظه را با استفاده از آن کاهش دهید، این است که قبل از خارج کردن مموری کارت، دوربین خودتان را خاموش کنید. خارج کردن کارت حافظه در حالی که دوربین هنوز روشن است می تواند باعث ایجاد وقفه در پروسه Write یا نوشتن اطلاعات شود و عکس های شما خراب شوند. علاوه بر این، از عکاسی در مواقعی که باتری دوربین کم است خودداری کنید. در صورتی که دوربین حین پروسه Read یا Write خاموش شود، ممکن است به تمام اطلاعات روی کارت حافظه آسیب برسد.

5- کارت حافظه را به صورت کامل پر نکنید

در صورتی که هنوز کارت حافظه فضا داشته باشد چرا نباید از آن استفاده کرد؟ حقیقت این است که درست مانند هارد درایو کارایی یک مموری کارت که حافظه آن تقریبا پر شده باشد نیز کاهش خواهد یافت و این موضوع ممکن است به عکس های شما آسیب برساند. برای جلوگیری از چنین مسئله ای، یک کارت حافظه با ظرفیت بیشتر تهیه کنید، مراقب تعداد عکس هایی که می گیرید باشید، بیش از 85 یا 90 درصد ظرفیت کارت حافظه را پر نکنید و همیشه یک کارت حافظه یدکی داشته باشید.

6- قبل از تغییر دوربین، کارت حافظه را فرمت کنید

استفاده از یک کارت حافظه در دوربین های مختلف، بدون فرمت کردن آن می تواند مسائلی برای آن ایجاد کند و باعث شود تمام داده های کارت حافظه از بین بروند. در صورتی که قصد دارید از یک دوربین جدید استفاده کنید، بهتر است کارت حافظه را فرمت کنید یا از یک کارت حافظه جدیدتر استفاده کنید.

7- فایل ها را داخل دوربین حذف نکنید

در مواقعی که یک عکس را دوست ندارید، ممکن است بخواهید آن را همان جا و داخل دوربین حذف کنید اما به خاطر داشته باشید که حذف عکس داخل دوربین، ممکن است باعث خراب شدن تمام داده های شما شود. همچنین این کار ممکن است خیلی وقت شما را بگیرد. به همین خاطر قبل از این که محتوای کارت حافظه را پاک کنید، آنها را به کامپیوتر انتقال دهید.

8- کارت حافظه را قبل از استفاده فرمت کنید

شما زمانی که می خواهید یک پروژه جدید را شروع کنید، به کارت حافظه ای نیاز خواهید داشت که فضای زیادی برای خواندن/نوشتن داده های جدید داشته باشد. به همین منظور بهتر است قبل از استفاده کارت حافظه را از طریق دوربین فرمت کنید. استفاده از گزینه Format در منوی دوربین کارت حافظه را تخلیه می کند و آن را برای ذخیره عکس های جدید آماده خواهد کرد. همچنین فرمت کردن کارت حافظه قبل از شروع عکاسی امکان این که عکس های جدید را با داده هایی که قبلی روی کارت حافظه اشتباه بگیرید تا حدود زیادی از بین خواهد برد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 360

به "چگونه از خراب شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ ، راهنمای حل مسائل مربوط به مموری کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از خراب شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ ، راهنمای حل مسائل مربوط به مموری کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید