پیش بینی وضع هوا تا روز آدینه ، این استانها سردتر می شوند ، رگبار باران در این منطقه ها و استان ها ، گرد و خاک در غرب و شرق کشور

به گزارش بلندانیوز، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعدوبرق در بعضی استان ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در غرب و شرق کشور اطلاع داد.

پیش بینی وضع هوا تا روز آدینه ، این استانها سردتر می شوند ، رگبار باران در این منطقه ها و استان ها ، گرد و خاک در غرب و شرق کشور

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیاییان اضافه نمود: روزهای دوشنبه و سه شنبه (13 و 14 شهریورماه) در بخش هایی از هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد و شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی در ادامه گفت: دوشنبه در منطقه های از سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، شرق اردبیل، ارتفاعات زاگرس مرکزی و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان روزهای پنجشنبه و آدینه (16 و 17 شهریورماه) نیز در سواحل دریای خزر ،اردبیل، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و بخش هایی از شمال شرق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: از دوشنبه تا پنجشنبه در نواحی شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز در برخی ساعات افزایش سرعت وزش باد و در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک رخ خواهد داد. این شرایط چهارشنبه و پنجشنبه در بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: دوشنبه و سه شنبه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید موجب رخداد توفان شن، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی اضافه نمود: پنجشنبه در اردبیل و استان های ساحلی دریای خزر کاهش دما رخ خواهد داد. طی دو روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (14 شهریورماه) صاف، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (15 شهریور ماه) صاف، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1402 بروزرسانی: 13 شهریور 1402 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 2083

به "پیش بینی وضع هوا تا روز آدینه ، این استانها سردتر می شوند ، رگبار باران در این منطقه ها و استان ها ، گرد و خاک در غرب و شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وضع هوا تا روز آدینه ، این استانها سردتر می شوند ، رگبار باران در این منطقه ها و استان ها ، گرد و خاک در غرب و شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید