پاسخ ظریف به ادعای جنجالی آمریکا علیه ایران

به گزارش بلندانیوز، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روز جمعه در توییتی نوشت: تفنگداران وابسته به آمریکا در خاک همان کشور برای ترور رهبران ونزوئلا و هائیتی برنامه می ریزند درحالی که دولت آمریکا روابط مجرمانه خود را با متهم کردن دیگران به آدم ربایی - که به شدت مسخره و بچه گانه بوده- پنهان می کند. پیش از سنگ اندازی به سوی دیگران خودتان را درست کنید.

پاسخ ظریف به ادعای جنجالی آمریکا علیه ایران

وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای مدعی شد که چهار ایرانی به دسیسه برای ربودن یک خبرنگار مستقر در بروکلین متهم شده اند.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی شده است که چهار ایرانی برنامه داشتند خبرنگاری ایرانی الاصل را به خاطر تحریک افکار عمومی در ایران و سراسر جهان نسبت به تغییر قوانین و رویه حکومت ایران بربایند.

پیشتر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه هم در پاسخ به سوال ایسنا در این خصوص گفته بود: این ادعای نو دولت آمریکا که دشمنی آشکار و پنهانش با ایران بر کسی پوشیده نیست، آن قدر بی پایه و مضحک است که واقعا ارزش پاسخگویی ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: این اولین بار نیست که آمریکا به این قبیل سناریوسازی های هالیوودی که تنها هدف آن احیای ناامیدانه مهره های سوخته و بی ارزش شده خود می باشد، مبادرت می ورزد.

خطیب زاده تاکید کرد: البته از آمریکایی که تاریخ کوتاهش مملو از ترور، آدم ربایی و خرابکاری در کشور های دیگر است، چنین داستان سرایی های خیالی بعید نیست، ولی مقامات آمریکایی این بار با این طراحی و پی رنگ ساده لوحانه واقعا به شعور جهانیان توهین کرده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1516

به "پاسخ ظریف به ادعای جنجالی آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ظریف به ادعای جنجالی آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید