واکنش شاهزاده سعودی به موضع قطر درباره صلح در خلیج فارس

به گزارش بلندانیوز، یک شاهزاده عربستانی با انتشار توییتی به اظهارنظر نخست وزیر سابق قطر درباره اطمینان شکننده میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس پاسخ داد.

واکنش شاهزاده سعودی به موضع قطر درباره صلح در خلیج فارس

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، عبدالرحمان بن مساعد، شاهزاده عربستانی در پاسخ به اظهارات اخیر حمد بن جاسم، نخست وزیر سابق قطر توییت کرد: در واقع اطمینان شنماینده بوده و به سال ها زمان احتیاج دارد و اولین دلیل فروپاشی این اطمینان قرار دریافت نام تو در کنار معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی است.

شاهزاده عربستانی در پاسخ به مطلبی که بن جاسم منتشر نموده بود، این توییت ها را منتشر کرد.

بن جاسم گفته بود، شورای همکاری خلیج فارس در 10 سال اخیر آنگونه که مردم کشورهای عضو انتظار داشتند، فعال نبوده است؛ نمی خواهم وارد بحث اطمینان شنماینده میان اعضای شورا شوم که بازسازی آن به سال ها زمان احتیاج دارد.

در شرایطی که پیش بینی هایی درباره لغو محاصره قطر و انتها بحران منطقه خلیج فارس وجود دارند، به ویژه در پی تصمیم عربستان، امارات و بحرین در جام 24 خلیج فارس در دوحه، فراخوان هایی برای بازگشت اطمینان به این شورا اجرا شده است. بن جاسم درباره مساله صلح در منطقه خلیج فارس توییت کرد، آنچه این روزها درباره صلح مطرح می شوند، اگر این ها راه حل بحران و محاصره اعمال شده علیه ما باشد که به ابعاد اجتماعی، مالی و سیاسی منطقه آسیب زده، به ارزیابی میزان خسارت همه طرف ها احتیاج دارد.

نخست وزیر سابق قطر اضافه نمود، باید عبرت گرفت تا چنین سیاست هایی که تنها در کار شورای همکاری خلیج فارس خلل ایجاد می نمایند، تکرار نشوند. او گفت: من حامی صلح غیرمشروطی هستم که احترام و حاکمیت کشورها را حفظ کند، باید درباره اختلاف نظر گفت وگوی جدی میان اعضای شورا انجام گردد چراکه منطقه به چنین نشست هایی بیش از هر زمانی احتیاج دارد.

مساله ایجاد راه حلی برای بحران منطقه خلیج فارس به تازگی میان فعالان شبکه های اجتماعی مطرح شده است. یکی از چهره هایی که به این مساله پرداخته عبدالخالق عبدالله، چهره آکادمیک اماراتی است که توییت کرد، تحولات مهمی در راستای حل اختلافات منطقه خلیج فارس زودتر از آنچه انتظار دارید رخ خواهند داد. تصمیم برای مشارکت عربستان، امارات و بحرین در جام 24 خلیج فارس به همان اندازه که ورزشی است، سیاسی نیز محسوب می گردد... بازی فوتبال احتمالا باب سفر گروه های ورزشی به قطر جهت حمایت از تیم هایشان در این مسابقات را می گشاید و لازمه این مساله لغو ممنوعیت سفر به قطر و بازگشت همبستگی میان کشورهای خلیج فارس است و ما به زودی این موضوع را جشن خواهیم گرفت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 313

به "واکنش شاهزاده سعودی به موضع قطر درباره صلح در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شاهزاده سعودی به موضع قطر درباره صلح در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید