ناترون؛ دریاچه ای اسرارآمیز در آفریقا

به گزارش بلندانیوز، همه می گویند رمز و رازی در دریاچه ناترون وجود دارد ! در این مقاله قصد داریم شما را با این مکان پررمز و راز آشنا کنیم.

ناترون؛ دریاچه ای اسرارآمیز در آفریقا

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

دریاچه ناترون کجاست؟

دریاچه ناترون یک دریاچه نمکی و قلیایی است که در استان آروشا و در شمال تانزانیا واقع است. این دریاچه نزدیک به مرز کنیا و در کافت گریگوری واقع شده است که شاخه کافت شرق آفریقا است. این دریاچه و حوضه آن جزء مناطق کنوانسیون رامسر در تانزانیا میباشد به همین علت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موقعیت خاص این دریاچه بگونه ای است که آب وارد دریاچه می گردد ولی از آن خارج نمی گردد. در نتیجه آب موجود در دریاچه تنها به وسیله بخار میتواند خارج گردد. در طول سالها به مرور آب دریاچه بخار شده و غلطت بالایی از نمک و دیگر مواد معدنی برجای مانده است.

در دریاچه ناترون تنها چند گونه ماهی(Alcolapia latilabris)، چند مدل جلبک و جمعی از فلامینگوها زندگی می نمایند که از همین جلبک ها تغذیه می نمایند.

داستان شگفت انگیز دریاچه ناترون:

در سال 2011 عکاسی به اسم نیک برانت(Nick Brandt) به مناطق شرقی آفریقا سفر می نماید و به وسیله راستای انحرافی راه دریاچه ناترون تانزانیا را در پیش می گیرد. او فکر میکرد دریاچه ناترون محلی عالی برای عکاسی از حیوانات وحشی است ولی پس از سفر متوجه شد این دریاچه مشهور حیوانات را خشک کرده و به نوعی انگار این حیوانات تبدیل به سنگ شده اند.

این عکاس پرندگان را در موقعیت هایی قرار داد که گویی زنده هستند و آنها را در یک مجموعه جالب منتشر کرد. اما به گفته خودش، شرایط بدن پرندگان تغییری نکرده است و ما تنها آنها را روی شاخه ها و اماکن دیگر قرار دادیم و از آنها عکاسی کردیم.

دلیل تبدیل شدن پرندگان و حیوانات به سنگ چیست؟

بومیان این دریاچه را نفرین شده و اسرارآمیز می دانند و به هیچ وجه حاضر نیستند در آن شنا نمایند. علی رغم برخی اخبار رسانه ای، حیوانات در این دریاچه به راحتی به سنگ تبدیل نمی شوند، و بعد از وارد شدن به آب و تماس با آن می میرند.

آن جا بیشتر اوقات سال دمای آب دریاچه بین 40 تا 60 درجه سانتی گراد است، همچنین آب ناترون مواد معدنی گوناگونی در خود دارد، وجود این عوامل در کنار هم باعث شدند تا این منطقه محیط مناسبی برای زیست حیوانات نباشد.

آب این دریاچه از رود ایوازو نیرو تامین می گردد و آب این رود هم مملو از مواد معدنی است و در طی حرکتش به سوی ناترون از چشمه های آب گرم متعددی عبور می نماید. با این تفاسیر هنگامی که آب به دریاچه ناترون میرسد دمای بالایی دارد و وجود نمک در آن، آب را شبیه به ماده ای شبیه مواد مذاب می نماید. متأسفانه پرنده هایی که برای شنا یا استفاده از آب ناترون وارد آن میشوند می سوزند یا مسموم می شوند.

راه دسترسی به دریاچه ناترون:

بهتر است قبل از سفر به این منطقه، تحقیقات لازم را انجام دهید و در صورت نهایی شدن تصمیم، وسایل و امکانات ضروری را همراه خویش داشته باشید. بیشتر افردی که می خواهند از این مکان بازدید به عمل آورند، از راستاهای آروشا، تراجیری، سرنگتی و انگورونگورو بهره می برند. رسیدن به دریاچه ناترون از این راستا سخت و پر دست انداز، 2 روز به طول می انجامد.

آدرس: آفریقا - شمال تانزانیا - استان آروشا

منبع: گردشبان
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1019

به "ناترون؛ دریاچه ای اسرارآمیز در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناترون؛ دریاچه ای اسرارآمیز در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید