ممنوعیت افزایش کرایه تاکسی پیش از ابلاغ نرخ تازه

به گزارش بلندانیوز، معاون نظارت و امور منطقه ها سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی پیش از نصب برچسب نرخ ها غیر قانونی است و شهروندان می توانند رانندگان متخلف را به این سازمان معرفی کنند.

ممنوعیت افزایش کرایه تاکسی پیش از ابلاغ نرخ تازه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وحیدسرلک، معاون نظارت و امور منطقه ها تاکسیرانی شهر تهران اظهارداشت: هرساله معضل افزایش قیمت از طریق رانندگان تاکسی مطرح است، اما از آنجا که براساس بخشنامه ها، مشاهده هرگونه افزایش قیمت تا پیش از ابلاغ نرخ های نو تخلف محسوب می شود، برای پیشگیری، از سه طریق تردد گشت های خودرویی، پیام های ثبت شده از طریق شهروندان در سامانه 1888 و همچنین اجرای طرح نو کنترل های نامحسوس میدانی، نظارت خود را اعمال کرده ایم.

وی زمان رسمی ابلاغ افزایش نرخ کرایه تاکسی را ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری گفت و افزود: مردم بهترین ناظران عملکرد رانندگان هستند و از آنجا که نظارت کامل و صد در صدی عملکرد تمامی راننده ها در عمل امکانپذیر نیست انتظار می رود مسافران نسبت به تخلفاتی که ممکن است از سوی برخی رانندگان تاکسی رخ دهد بی تفاوت نباشند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه 1888 تماس بگیرند.

سرلک به تداوم شرایط کرونایی در شهر و لزوم سوار کردن 3 نفر مسافر در هر تاکسی و 7 مسافر در هر ون تاکید کرد و گفت: اگر مسافران در ایام کرونایی مشاهده کردند، راننده تاکسی قصد سوار کردن بیش از 3 مسافر را دارد، این تخلف را به سازمان اطلاع دهند.

معاون نظارت و امور منطقه ها سازمان تاکسیرانی شهر تهران در ادامه از منویات مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در سال 1401 سخن به میان آورد و گفت: هوشمندسازی، نظارت و کنترل سیستمی بر عملکرد تاکسیرانان، پرداخت الکترونیکی کرایه ها و همچنین بازنگری مجدد دستورالعمل ها و بخشنامه ها از جمله مواردی است که در سال جاری در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفته است.

وی بیان داشت: با توجه به احداث بزرگراه ها و خیابان های نو به تهران در شهر تهران و به تبع آن افزایش حجم مسافر و تاکسی نسبت به گذشته، برای نیل به افزایش کیفیت ارائه خدمات به شهروندان، باید تغییراتی در این زمینه در شهر تهران مد نظر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1857

به "ممنوعیت افزایش کرایه تاکسی پیش از ابلاغ نرخ تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت افزایش کرایه تاکسی پیش از ابلاغ نرخ تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید