قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی دنیا را در چین راه اندازی کنیم

به گزارش بلندانیوز، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی دنیا را در چین راه اندازی کنیم که این موضوع در گسترش حوزه فناوری نانو و دستیابی به توسعه بسیار موثر است.

قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی دنیا را در چین راه اندازی کنیم

با ما همراه باشید و با تور لوکس چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه بلندانیوز بلندانیوز پویا؛ علی وطنی عصر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهایی اولین المپیاد کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار کرد: 73 اولویت در نقشه جامع علمی کشور داریم که در این راستا با اولویتهای الف و ب 15 ستاد توسعه فناوری در معاونت علمی راه اندازی کردیم.

وی ادامه داد: سرانجام دوره استفاده از داروهای شیمیایی نزدیک است و درمان انسانها با استفاده از سلولهای بنیادی در حال شروع شدن است.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور توضیح داد: قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی جهان را در کشور چین با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو ایران راه اندازی کنیم که این موضوع در گسترش حوزه فناوری نانو و دستیابی به توسعه بسیار موثر است.

وطنی با بیان اینکه هم اکنون شتاب توسعه علمی هر دو ماه یکبار اتفاق میفتد، گفت: اگر قرار باشد در جهت توسعه علمی توقف کنیم، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که مطابق با علوم وفنون به روز جهان حرکت کنیم لذا برای دستیابی به صندلی مناسب در حوزه علم و فناوری باید کار را از مدارس خود شروع کنیم.

وی تأکید کرد: اصلا این طور نیست که نتوانیم بلکه نخواسته ایم که بتوانیم در عرصه علمی توسعه داشته باشیم؛ برای دستیابی به صندلی مناسب در این حوزه باید عزم ملی شکل گیرد که این اصل از مدارس شروع می گردد؛ از این رو نباید فقط به مقالات دلخوش کنیم بلکه ضروری است به وسیله نوآوری دانایی را به دارایی تبدیل کنیم.

وطنی اشاره نمود: اگر قرار است تا افق 1404، 50 درصد 1200 میلیارد دلار فراوری ناخالص داخلی به وسیله شرکت دانش بنیان ایجاد گردد یعنی باید 600 میلیارد دلار فراوری ملی از این محل داشته باشیم که این مسأله سهم هر استان را در این حوزه به بیست میلیارد دلار می رساند.

وطنی با اشاره به رکود موجود در اقتصاد کشور متذکر شد: اگر در هر آنچه که ریشه در خاک کشور دارد و همچنین اگر به نیروی انسانی تکیه و سرمایه گذاری کنیم در جهت دستیابی به توسعه متوقف نمی شویم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه تا به امروز بیش از 150 دولت و هیأت تجاری مختلف به ایران آمده و از بازار 80 میلیونی کشور بازدید نموده اند، یادآور شد: ما می توانیم با تکیه بر منابع انسانی و البته شرکتهای دانش بنیان که فرصت خوبی برای اشتغال زایی هستند، از این بازار استفاده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 508

به "قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی دنیا را در چین راه اندازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصد داریم نخستین پژوهش سرای دانش آموزی دنیا را در چین راه اندازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید