ضرورت توجه سازندگان تجهیزات نفتی به بازارهای صادراتی

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - وزیر نفت از تجهیزات سرچاهی با فشار کاری 15 هزار پام به عنوان یک تجهیز مهم و تاثیرگذار نام برد و گفت نگاه سازندگان داخلی افزون بر تامین نیازهای داخلی، صادرات هم باشد.

ضرورت توجه سازندگان تجهیزات نفتی به بازارهای صادراتی

جواد اوجی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از تجهیز نو سرچاهی با فشار کاری 15 هزار psi در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاهد افتتاح و بهره برداری یکی از تجهیزات های تک (فناوری بالا) و پیچیده صنعت نفت در بخش سرچاهی با فشار 15 هزار پام (psi) هستیم، اظهار کرد: این تجهیز در بحث تأسیسات سرچاهی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه تعداد معدودی از کشورهای جهان توانایی ساخت این تجهیز را دارند و ما پیش از این مجبور بودیم این تجهیز را وارد کشور کنیم، اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت رئیس هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت از مجموعه وتکو و سفارش شرکت ملی نفت ایران برای احتیاج پنج سال این شرکت، شاهد ساخت این تجهیز کلیدی از سوی یک شرکت دانش بنیان هستیم.

وزیر نفت با بیان اینکه دوستان قول دادند نگاهشان برای ساخت این گونه تجهیزات صنعت نفت افزون بر تأمین احتیاجهای داخلی، صادراتی باشد، توضیح داد: کشورهای همسایه ما به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس که نفت خیز و گاز خیز هستند به این گونه تجهیزات احتیاج دارند و فرصت خوبی است که سازندگان ما وارد این بازارها شوند.

اوجی اظهار امیدواری کرد: چند قلم تجهیز مورد احتیاج در بحث حفاری هم از سوی شرکت های دانش بنیان در کشور و در همین دولت ساخته و کشور در این زمینه خودکفا گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1918

به "ضرورت توجه سازندگان تجهیزات نفتی به بازارهای صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توجه سازندگان تجهیزات نفتی به بازارهای صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید