صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای نو

به گزارش بلندانیوز، علی رغم اینکه تا کنون اعلام می شد که از بهمن ماه تنها 15 درصد مشترکان شامل افزایش تعرفه برق می شوند، اما پیامک های اخیر به تعداد زیادی از مشترکان تهرانی این موضوع را نقص می نماید. در همین رابطه سخنگوی صنعت برق اقدام به شفاف سازی و توضیحات مفصلی ارائه کرد.

صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای نو

به گزارش خبرنگاران، بر اساس بند ی تبصره 8 قانون بودجه سال 1400، آیین نامه تازه تعرفه برق مشترکان خانگی با هدف اصلاح مصرف به تصویب هیئت وزیران رسید و قرار شد که از بهمن سال جاری در قبوض مشترکان پر مصرف تغییراتی ایجاد گردد؛ موضوعی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان امری مطلوب بود، اما با آغاز پیامک های وزارت نیرو به طیف زیادی از مشترکان در راستای پرمصرف بودن آنان، ماجرا کمی شبهه برانگیز شد و این شائبه به وجود آمد که تعداد مشترکان پرمصرف می بایست بیش تر از 15 درصد اعلامی باشد.

پیگیری های خبرنگاران به اینجا ختم شد که با این پیامکها جمع کثیری از مشترکان تهرانی در دسته مشترکان پرمصرف قرار گرفته اند و احتمالا از بهمن ماه با تغییراتی در قبوض برق خود روبرو می شوند؛ حتی مشترکانی که عمدتا در منزل حضور ندارند و از وسایل پر مصرفی نیز استفاده نمی نمایند!

در این رابطه توضیحات مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق تعیین کرد که مصرف برق بیش از 25 درصد مشترکان استان تهران بیش از الگو است و از بهمن ماه قبوض تازهی را دریافت خواهند کرد؛ هرچند که این مشترکان می توانند با رعایت نکاتی، اندازه مصرف خود را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه در تهران و شهرهای بزرگ، درصد مشترکان پرمصرف بیشتر بوده ولی به طور میانه در کل کشور مصرف برق 75 درصد مشترکان زیر الگو و 25 درصد بیش از الگو است، به خبرنگاران گفت: زمانی که اعلام می کنیم 75 درصد مشترکان شامل حال افزایش تعرفه نمی شوند، یعنی اینکه میانه را در نظر گرفته ایم.

رجبی مشهدی با بیان اینکه مصرف برق بیش از 30 درصد مشترکان تهران بزرگ بیش از الگو بوده و جزو مشترکان پر مصرف به حساب می آیند، اظهار کرد: بعضی مشترکان تهرانی مصرف برق بالایی دارند و علت این مساله نیز این است که در منازل با متراژ بالا و چند طبقه زندگی می نمایند و مصرف برق دستگاه های گرمایشی و سرمایشی آنها در این شرایط بیشتر است. حتی در بعضی ویلاها از گرمایش برای استخر یا سونا استفاده می نمایند و قطعا یارانه بیشتری دریافت می نمایند. البته اطراف تهران برق کمتری مصرف می نمایند.

به گفته وی، این مشترکان اگرچه هزینه بالاتری در قبوض خود می پردازند ولی یارانه بیشتری هم دریافت می نمایند. مصرف برق این دسته از مشترکان بیش از دو برابر الگو بوده که این نحوه مصرف مسائل تامین برق را برای سایر مشترکان در پی خواهد داشت.

رجبی مشهدی ادامه داد: مشترکی که در منزل ماینر داشته باشد و بیش از 1000 کیلووات ساعت برق مصرف کند، به حقوق سایر مشترکان تجاوز می نماید و به صورت غیرمستقیم دست در جیب دیگران می نماید چون از برق یارانه ای استفاده می نماید. البته در صورت شناسایی ماینر، برق این مشترکان قطع خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته مردم هم نخواهند پذیرفت که تعرفه این مشترکان برابر با تعرفه مشترکان با مصرف متعارف باشد.

مشترکان تهرانی می توانند با مراجعه به سایت https://billing2.tbtb.ir/ و درج شناسه قبض از جزییات کامل قبوض خود آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1769

به "صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید