ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تغییر می نماید

به گزارش بلندانیوز، خبرگزاری خبرنگاران- بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا و از روز بازگشایی مراکز آموزشی (اول آذر)، زمان اجرای طرح های ترافیکی از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر می نماید.

ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تغییر می نماید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، طرح های ترافیکی مرکز بنابر مصوبه شورای ترافیک تهران از فردا /اول آذرماه/ همزمان با بازگشایی مدارس از ساعت 6:30 تا 18 اجرا می گردد، در واقع پس از شیوع ویروس کرونا و به منظور استفاده کمتر شهروندان از حمل و نقل عمومی، تصمیم بر آن شد که طرح های ترافیکی مرکز در مقطعی اجرا نگردد و پس از کش و قوس هاس فراوان، اجرای دوباره این طرح ها البته با کاهش زمان از سرگرفته شد.

با واکسیناسیون سراسری کرونا و از سوی دیگر افزایش ترافیک و آلودگی هوا، شورای ترافیک تهران تشکیل جلسه داد.

آقای سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد این جلسه گفت: در نیمه دوم سال به طور معمول با افزایش ترافیک روبرو هستیم و سال جاری نیز در مقایسه با شرایط پیش از کرونا، نمودار ها حدود 18 درصد افزایش طول صف ها و معابر درگیر با سرعت کم را نشان می دهد.

وی ادامه داد: آنالیز ها نشان داد که یکی از این عوامل موثر بر این شرایط سنگین ترافیک بی اثر شدن محدودیت های تردد اعمال شده در طرح ترافیک بود؛ زیرا اجرای طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح به ساعت 8:30 صبح و از 18 به 16 تغییر نموده بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران اضافه نمود: جمع بندی بر این شد که این ساعات تغییر کند و در گام اول از 10 آبان ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 و ساعت عصرگاهی از 16 به 17 تغییر کرد.

شفیعی ادامه داد: در گام بعدی از روز بازگشایی مراکز آموزشی (اول آذر) بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، زمان اجرای طرح های ترافیکی از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر می نماید.

وی توضیح داد: بعلاوه در نیمه نخست سال و با طولانی تر شدن روز نیز طرح ترافیک از از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می گردد.

به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1696

به "ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید