سازوکار جبهه اصلاحات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری مشخص شد

به گزارش بلندانیوز، جزئیات سازوکار جبههٔ اصلاحات ایران برای انتخاب نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد.

سازوکار جبهه اصلاحات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری مشخص شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سومین جلسه مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران امروز یکشنبه 22 فروردین به ریاست بهزاد نبوی به صورت مجازی برگزار شد.

ناطق پیش از دستور این جلسه، حسن رسولی بود که نسبت به رد صلاحیت نامزد های شورا های اسلامی شهر ها در دور ششم به دلایل سیاسی در هیات های اجرایی اظهار نگرانی کرد.

در این جلسه، کلیات ساز و کار پیشنهادی کمیتهٔ برنامه ریزی و راهبرد ها و مصوب هیات رئیسه برای انتخاب نامزد واحد اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 به تصویب رسید.

جزئیات این سازوکار که به تصویب رسید از این قرار است:

در مرحلهٔ اول: پس از تصویب این سازوکار و تا زمانی که مجمع عمومی تعیین می کند، هر فرد با پیشنهاد حداقل 15 نفر از اعضای مجمع عمومی جبهه می تواند به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری به جبهه پیشنهاد و معرفی شود. سپس مجمع عمومی درخصوص پذیرش اولیه این افراد رای گیری می کند و یک لیست از نامزد هایی که حداقل رای یک دوم اعضای مجمع را کسب می کنند، برای ارزیابی آن ها در مرحلهٔ اول در مجمع عمومی جبهه تعیین می کند.

در مرحلهٔ دوم: از نامزد های این لیست (که حداقل یک دوم اعضای مجمع به هر یک رای داده اند) دعوت شود در صورت تمایل برای پاسخ به پرسش ها و دفاع از اهداف راهبردی شان به جلسهٔ مجمع دعوت شوند و در جلسهٔ مجمع دربارهٔ مطلوبیت هر نامزد این لیست مصاحبه شود.

در مرحلهٔ سوم: بعد از جلسات بررسی نامزد ها در مجمع و در آخرین جلسهٔ مجمع عمومی جبهه پیش از ثبت نام نامزد ها (پیش از 21 اردیبهشت) برای یکایک نامزد ها رای گیری شود و تنها نامزد یا نامزد هایی که حداقل دو سوم آراء اعضای مجمع را کسب کردند از طرف جبهه تشویق به ثبت نام شوند و سخنگوی جبهه فقط همین نامزد/نامزد ها را به عنوان نامزد های مورد حمایت جبهه اعلام عمومی کند.

در صورت داشتن چند نامزد مورد اجماع قبلی، مرحلهٔ چهارم انتخاب نامزد نهایی با نظرسنجی ملی معتبر است که در ایام تبلیغات انتخابات انجام می شود و تصویب جزئیاتش به جلسهٔ آیندهٔ مجمع موکول شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1381

به "سازوکار جبهه اصلاحات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازوکار جبهه اصلاحات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید