رصد ورود و خروج دانشجویان خارجی به استان

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: همه دستگاه ها باید در موضوع اطلاع رسانی بیماری کرونا ورود پیدا نموده و در صورت کوتاهی با موارد برخورد جدی خواهد شد.

رصد ورود و خروج دانشجویان خارجی به استان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

خدابخش مرادی نافچی عصر امروز در جلسه قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان، اظهار کرد: گزارشاتی از دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر همکاری و کوشش بعضی از دستگاه های استان و عدم همکاری و ارائه گزارش بعضی دیگر از دستگاه ها درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا داده شده است. همه دستگاه ها باید با اقدام به موقع و با همه امکانات موجود به این مسئله در راستای تامین و حفظ سلامت مردم و ایجاد آرامش روانی در جامعه ورود نمایند.

وی با تاکید بر اینکه مصوبات جلسه گذشته قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان به ریاست استاندار همچنان مبنای عمل دستگاه ها است، اضافه نمود: در این زمینه همه دستگاه ها، مدیران و مسئولانی که در حوزه انجام وظیفه خود دخالت و ورود ننموده است، باید به استانداری اعلام گردد و در صورت مشاهده عدم همکاری به مراجع ذی ربط بالادستی اعلام خواهد شد؛ زیرا هر روز گزارشاتی از ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی در این خصوص به وزارت بهداشت ارسال می گردد.

این مسئول در رابطه با یکی از مصوبات جلسه در رابطه با ورود اتباع خارجی به استان، توضیح داد: سازمان صنعت و معدن استان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، مراکز آموزش عالی، فرمانده انتظامی استان، دفتر امنیتی و اتباع خارجی و میراث فرهنگی موظف هستند در صورت ورود همه اتباع خارجی به ویژه اتباع کشور چین به استان با فوریت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام نمایند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان ادامه داد: فرمانداران در صورت استنکاف مدیران دستگاه های اداری ذی ربط و عدم همکاری افراد مشغول در یک واحد تولیدی، معدنی و مالی درخصوص مصوبات اعلام شده در رابطه با ویروس کرونا، باید به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی نموده تا در شورای تامین استان و یا با تشکیل شورای تامین شهرستان تمهید شده و در این خصوص تصمیم گیری گردد.

مرادی نافچی با تاکید بر آموزش صحیح و آگاهی بخشی درست و عالمانه در مورد ویروس کرونا، اظهار کرد: دستگاه های اداری استان باید تقویمی در این خصوص تهیه نموده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند؛ همچنین مدیران مدارس نیز باید به شیوه صحیح درخصوص ویروس کرونا به دانش آموزان اطلاع رسانی نمایند؛ زیرا در بعضی موارد عدم اطلاع رسانی صحیح و آموزش نادرست، خروجی بدتری را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی استان باید آموزش را در دستور کار خود قرار دهند، اضافه نمود: اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز عالی، صدا و سیما، مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی، خانه های بهداشت، سازمان زندان ها و اقدامات تامینی، مراکز تامینی، پادگان ها و هر مکانی که تکثر و تجمع جمعیت وجود دارد، آموزش در اولویت قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه معلمان، اساتید دانشگاه و پزشکان گروه های مرجع دارای بیشترین نفوذ و سرمایه اجتماعی در جامعه هستند که پذیرش آموزش از این مراجع بسیار بیشتر است و با تاکید بر لزوم ایجاد هسته های آموزشی در ادارت و جامعه، توضیح داد: هر دستگاهی باید گزارش اقدامات روزانه درخصوص مراقبت و پیشگیری از ویروس کرونا را به دانشگاه علوم پزشکی و دفتر پدافند غیر عامل استان ارسال کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در رابطه با پیغامک های آموزشی برای پیشگیری از ویروس کرونا، ادامه داد: هر دستگاه باید به زیرمجموعه خود پیغامک های آموزشی برای پیشگیری از ویروس کرونا را ارسال نموده و آنان نیز به دیگران ارسال نمایند تا آموزش همه گیر گردد؛ زیرا بعضی از افراد در شبکه های اجتماعی عضو نبوده و امکان دارد این پیغام ها را دریافت ننمایند. همچنین شهرداری های استان به ویژه شهرداری زنجان باید همه بیلبوردها و فرصت های آموزشی خود را در مقطعی به این موضوع اختصاص دهند.

مرادی نافچی در رابطه با دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های استان نیز گفت: باید قبل از ورود دانشجویان خارجی به کشور و استان با دانشگاه علوم پزشکی زنجان هماهنگی لازم به عمل آمده و موارد اطلاع رسانی شده و تا حد امکان از خروج دانشجویان خارجی برای تعطیلات میان ترم از کشور ممانعت به عمل آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 519

به "رصد ورود و خروج دانشجویان خارجی به استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد ورود و خروج دانشجویان خارجی به استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید