راه اندازی اولین خط تولید ترمز ABS در ایران از طریق تنها شرکت قطعه ساز بازار بورس

به گزارش بلندانیوز، شرکت سازه پویش به عنوان تنها شرکت دانش بنیان در صنعت قطعه سازی که با نماد خپویش در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است، اولین خط تولید تمام اتوماتیک ترمز ABS را در کشور راه اندازی نمود.

راه اندازی اولین خط تولید ترمز ABS در ایران از طریق تنها شرکت قطعه ساز بازار بورس

این خط تولید، با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان داخلی و مطابق با آخرین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا طراحی و راه اندازی شده و انتظار می رود با توجه به کیفیت این محصول و نیاز بازار، به زودی با استقبال خودروسازان و همچنین سرمایه گذاران بازار بورس روبرو شود.

با راه اندازی خط تولید این محصول کلیدی، علاوه بر فراهم ساختن بستر لازم برای پوشش کامل نیاز خودروسازان داخلی، ایران به یکی از صادرکنندگان این محصول تبدیل خواهد شد.

سازه پویش که یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ عظام است، با بهره گیری از ظرفیت های موجود داخل کشور و راه اندازی این خط تولید، ضمن ایجاد اشتغال برای 100 نیروی نو، حدود 30 درصد از نیاز این محصول در داخل را تأمین نموده و اقدامات لازم جهت راه اندازی خط تولید دوم این محصول را نیز اجرایی نموده است. گفتنی است شرکت سازه پویش دارای 24 سال سابقه و تجربه در حوزه توسعه و تأمین محصولات الکترونیک، مکاترونیک و پلیمری برای خودروسازان بزرگ کشور است.

این خط با سرمایه گذاری 4 میلیون یورو و با ظرفیت تولید روزانه 1400 عدد محصول، قابلیت تأمین سیستم ABS انواع خودروها را دارا است. به نحوی که ظرفیت اسمی تولید سالیانه در حدود 420 هزار و ظرفیت عملی در حدود 360 هزار قطعه تخمین زده می شود.

در صورت دستیابی به ظرفیت کامل تولید، بالغ بر 7,476 میلیارد ریال از درآمد سالانه شرکت، از طریق این خط تأمین می شود که این امر به خودکفایی شرکت در این حوزه منجر خواهد شد. علاوه بر آن، تولید این کالای استراتژیک دارای مزایای رقابتی متعدد بوده و با ایجاد بازارهای نو و افزایش توان صادراتی، امکان رقابت با سایر رقبا را فراهم می سازد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1678

به "راه اندازی اولین خط تولید ترمز ABS در ایران از طریق تنها شرکت قطعه ساز بازار بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی اولین خط تولید ترمز ABS در ایران از طریق تنها شرکت قطعه ساز بازار بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید