حمایت مختصر مسئولان دردی از هنرمندان دوا نمی کند، تا به حال چند نماینده مجلس به تماشای تئاتر رفته اند؟!

به گزارش بلندانیوز، یک کارگردان تئاتر معتقد است در این اوضاع و حمایت های ناچیز مسئولین باید برای حمایت از گروه های تئاتری دست به دامن مردم شد.

حمایت مختصر مسئولان دردی از هنرمندان دوا نمی کند، تا به حال چند نماینده مجلس به تماشای تئاتر رفته اند؟!

محمدرضا عطایی فر نویسنده و کارگردان تئاتر، درباره کنسرت نمایش مرگ گرم به خبرنگار گفت: کنسرت نمایش مرگ گرم یک نمایش 7 اپیزودی است. این نمایش از دهه 40 شروع و با پیش بینی دهه 1400 به پایان می رسد. اپیزود ها داستانگو هستند. در عین حال به رخداد های مهم هر دهه های مختلف می پردازند. به عنوان مثال اتفاق مهم دهه 60 هشت سال دفاع مقدس بود که به آن پرداخته شد. همچنین داستان های متفاوت این نمایش به همراه موسیقی به اجرا در می آید.

وی درباره لغو کنسرت نمایش مرگ گرم اظهار کرد: مرگ گرم به مدت 8 ماه آماده اجرا بود که متاسفانه بنا به شرایط کرونایی فعالیتمان متوقف شد. با تمام این مسائل در طول این 8 ماه دست از تمرین برنداشتیم. با امید به اینکه فروردین روی صحنه برویم. متاسفانه به دلیل شرایط نامناسب کرونا و تعطیلی مشاغل دوباره اجرا لغو شد.

عطایی فر با اشاره به میزان حمایت مسئولان از گروه های تئاتری بیان نمود: حمایتی که از گروه های نمایشی از سمت مرکز هنر های نمایشی و انجمن نمایش می شود، جوابگوی هزینه های نمایش و دستمزد عوامل آن نخواهد بود. عوامل کنسرت نمایش مرگ گرم حدود 50 نفر هستند. همچنین ساخت کلیپ و تیزر هزینه گزافی به همراه دارد؛ بنابراین حمایت مختصر مسئولین دردی از هنرمندان دوا نمی کند.

وی در پایان درباره حمایت موثر مردم مطرح نمود: یکی از ستون های اصلی فرهنگ کشورمان تئاتر است. با این وجود از سوی مسئولین حمایت نمی شود. تا الان چند نماینده مجلس به تماشای تئاتر رفته اند؟ بنابراین در این اوضاع و حمایت های ناچیز مسئولین باید برای حمایت از گروه های تئاتری دست به دامن مردم شد. همچنین بخشی از رشد و آموزش بچه ها در بحث فرهنگی را می توان از تئاتر تامین کرد. در نتیجه حمایت مردم بی ثمر نخواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1376

به "حمایت مختصر مسئولان دردی از هنرمندان دوا نمی کند، تا به حال چند نماینده مجلس به تماشای تئاتر رفته اند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت مختصر مسئولان دردی از هنرمندان دوا نمی کند، تا به حال چند نماینده مجلس به تماشای تئاتر رفته اند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید