جوانان هرمزگانی گیت هوشمند ضد عفونی کننده لباس ساختند

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران/هرمزگان با حضور فرماندار بندرعباس، رئیس مرکز بهداشت شهرستان و معاونین اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از گیت ضد عفونی کننده هوشمند که توسط هنرآموزان و هنرجویان هنرستان شهدای هفتم تیر ناحیه دو بندرعباس طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

جوانان هرمزگانی گیت هوشمند ضد عفونی کننده لباس ساختند

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس با اشاره به قابلیت های این دستگاه ضد عفونی کننده به بلندانیوز، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و گسترش شدید آن در هرمزگان، این دستگاه با هدف ضد عفونی کردن البسه پرسنل اداری این ناحیه و همچنین مراجعین در مقابل ویروس کرونا طراحی، ساخته و در محل ورودی این ناحیه نصب شد.

سید هادی حسینی در خصوص فرآیند ضد عفونی کردن این گیت اظهار کرد: این تونل یا گیت ضد عفونی کننده مه پاش دارای قدرت بالاتری نسبت به سایر روش ها بوده و به هنگام عبور افراد بطور هوشمند فرآیند ضد عفونی و رفع آلودگی البسه، دست ها و وسایل افراد را انجام می دهد.

وی میزان هزینه تولید مشابه خارجی و حتی داخلی را بسیار بالاتر از دستگاه فوق ارزیابی و اضافه کرد: با همت و تلاش خالصانه هنرآموزان و با همراهی هنرجویان رشته تأسیسات و الکتروتکنیک هنرستان شهدای هفتم تیر ناحیه دو بندرعباس و در حداقل زمان ممکن، این گیت با هزینه کمتری نسبت به مشابه خارجی و حتی داخلی آن ساخته شد.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس با اشاره به سال جهش تولید و از سویی مهارت آموزی و گسترش فرهنگ کارآفرینی در هنرستان ها شرح داد: در صورت نیاز سایر دستگاههای اجرایی، این آمادگی را داریم که در یک حرکت جهادی دستگاه فوق را در کوتاه ترین زمان ممکن به تولید انبوه رسانده و در اختیار آنان قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 842

به "جوانان هرمزگانی گیت هوشمند ضد عفونی کننده لباس ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانان هرمزگانی گیت هوشمند ضد عفونی کننده لباس ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید