جزئیات سقوط هواپیمای آموزشی در شهرکرد

به گزارش بلندانیوز، مدیرکل سوانح سازمان هواپیمایی از اعزام دانشجوی خلبانی پرواز سانحه دیده به بیمارستان اطلاع داد.

جزئیات سقوط هواپیمای آموزشی در شهرکرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش مهر، حسن رضایی فر درباره جزئیات سقوط هواپیمای آموزشی در شهرکرد گفت: حدود ساعت 10:20 بوقت محلی امروز، یک فروند هواپیمای آموزشی فوق سبک که به صورت محلی در شهرکرد پرواز داشته، هنگام فرود در فرودگاه شهرکرد از باند خارج و دچار آسیب جدی شده است. تنها سرنشین و دانشجوی خلبانی این پرواز، سالم است؛ ولی برای معاینه کامل به بیمارستان اعزام شد.

به وی شرح داد: این هواپیما، یک فروند هواپیمای آموزشی کوچک تک سرنشین بود که در ابتدای باند برای فرود، دچار سانحه شد.

وی ادامه داد: اتفاق خاصی رخ نداده و دانشجوی خلبانی نیز سالم است؛ صرفاً هواپیما دچار مشکل شده است.

مدیرکل آنالیز سوانح سازمان هواپیمایی کشوری درباره اینکه آیا این مؤسسه آموزشی، مجوز آموزش خلبانی داشته یا خیر؟ گفت: در حال آنالیز اطلاعات هستیم که آیا این مؤسسه، مجوز داشته یا خیر؛ بعداً اطلاع رسانی خواهد شد.

وی توضیح داد: در مورد آموزش با هواپیما های تک نفره، استاد از روی باند اقدام به آموزش می نماید و دانشجوی خلبانی، به تنهایی پرواز می نماید. استاد نیز بر نحوه پرواز، نظارت می نماید.

رضایی فر ادامه داد: این دانشجوی خلبانی با هواپیمای تک سرنشین پرواز نموده، ولی وقتی قصد فرود داشته، فرود نامناسبی داشته است؛ لذا مجدداً اقدام به پرواز می نماید تا برای فرود بعدی آماده گردد، اما در فرود دوم دچار سانحه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1050

به "جزئیات سقوط هواپیمای آموزشی در شهرکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات سقوط هواپیمای آموزشی در شهرکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید