بلینکن: پیش از تبعیت ایران از برجام، تحریم ها برداشته نمی گردد

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه آمریکا ادعای واشنگتن مبنی بر اینکه ایران باید نخستین گام پایبندی به برجام را بردارد، تکرار کرد.

بلینکن: پیش از تبعیت ایران از برجام، تحریم ها برداشته نمی گردد

بر اساس این گزارش، آنتونی بلینکن روز چهارشنبه در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سوال برد شرمن عضو دموکرات مجلس مبنی بر اینکه موضع ما این است که پس از آنکه ایران به تعهداتش پایبند گردد، ما به برجام بازمی گردیم، گفت: بله.

آنتونی بلینکن همچنین اضافه نمود که دولت آمریکا با کنگره و نیز شرکا و متحدان منطقه ای خود درباره بازگشت به برجام مشورت خواهد نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم پیش از این در نشستی خبری با اشاره به پیشنهاد این کشور برای شرکت در نشستی با حضور طرف های برجام، گفت که واشنگتن منتظر پیشنهادی سازنده از طرف ایران است.

ند پرایس گفت: ما اظهارات مختلفی را از ایرانی ها مشاهده نموده ایم و منتظر یک پیشنهاد سازنده از طرف تهران هستیم.

پرایس با اشاره به پیشنهاد اتحادیه اروپا برای برگزاری نشست غیررسمی در قالب 1+5 اضافه نمود: ما از همان ابتدا گفتیم که دیپلماسی بهترین راه حل برای چالش برنامه هسته ای ایران است. هدف نهایی ما منع دائم و قابل تأیید محدودیت های برنامه هسته ای ایران و حصول اطمینان از اینکه ایران هرگز نمی تواند سلاح هسته ای به دست آورد، است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اضافه نمود که دولت جو بایدن رئیس جمهور این کشور از نخستین روزهای شروع به کار خود، رایزنی با شرکا و متحدان و اعضای کنگره در مورد برجام را شروع نموده است.

گفتنی است که کاخ سفید می گوید قصد بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ایران موسوم به برجام را که دولت سابق این کشور از آن خارج شد، دارد اما تا کنون هیچ گام عملی در این خصوص برنداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1333

به "بلینکن: پیش از تبعیت ایران از برجام، تحریم ها برداشته نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: پیش از تبعیت ایران از برجام، تحریم ها برداشته نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید