برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر ، سوالات امتحانی نهایی و کنکور از 80 درصد کتاب

به گزارش بلندانیوز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی گفت: منتظر تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم اما تصمیم تقریبا گرفته شده و به احتمال زیاد بعد از تعطیلات عیدفطر امتحانات نهایی را برگزار خواهیم کرد.

برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر ، سوالات امتحانی نهایی و کنکور از 80 درصد کتاب

به گزارش بلندانیوز به نقل از ایسنا، علیرضا کمره ای گفت: ممکن است چند روز هم از تعطیلات عید فطر عبور کند اما همین بازه زمانی برای امتحانات پایه دوازدهم مدنظر است.

او با بیان این که قرار است امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار شود، گفت: امتحانات در چهار رشته ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم معارف و علوم انسانی و همچنین شایستگی های فنی شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای در پایه دوازدهم حضوری برگزار خواهند شد.

کمره ای درباره محتوا و حجم امتحان نیز گفت: در پایه دوازدهم شاخه نظری دانش آموزان همه کتاب را مطالعه می کنند اما با توجه به اینکه ممکن است در پاره ای موارد دانش آموزان همه کتاب را مطالعه نکرده باشند، در امتحانات نهایی 80 درصد دروس را مبنای امتحان 20 نمره ای قرار داده ایم. البته با توجه به آموزش های متنوعی که در این مدت ارائه شده و زحماتی که کشیده شده است، ما 4 نمره انتخابی از یک پنجم باقی مانده دروس در نظر می گیریم که یک امتیاز برای کسانی است که مطالعه بیشتری داشته اند، اما اگر کسی فقط روی 80 درصد متمرکز شده، می تواند نمره کامل را دریافت کند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا کنکور سراسری هم مشمول این حذفیات خواهد بود، اظهار کرد: بله. جلسات مختلفی با سازمان سنجش داشتیم و روی 80 درصد به صورت شفاهی توافق کردیم و توافق مکتوب را نیز انجام خواهیم داد و اعلام نهایی با سازمان سنجش است، ولی دانش آموزان می توانند اطمینان داشته باشند که توافق صورت گرفته است. درضمن زمان برگزاری کنکور هم 20 روز بعد از برگزاری آخرین امتحان نهایی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 747

به "برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر ، سوالات امتحانی نهایی و کنکور از 80 درصد کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر ، سوالات امتحانی نهایی و کنکور از 80 درصد کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید