آنالیز سازوکار های لازم برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهر ها، تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان

به گزارش بلندانیوز، براساس گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه، تا به امروز حدود 6 هزار میلیارد تومان در راستای این مصوبه برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان هزینه شده است.

آنالیز سازوکار های لازم برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهر ها، تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان

به گزارش ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز هیات دولت که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار گردید، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، گزارشی از شرایط آلودگی هوای کلان شهرها و از جمله پایتخت را به هیات وزیران ارائه دادند.

جهانگیری در این جلسه با تأکید بر اجرای قانون هوای پاک، دستورات لازم به وزارت نفت در خصوص تأمین سوخت گاز برای کلیه نیروگاه ها و صنایع بزرگ و ممنوعیت استفاده از سوخت مایع، دستور به وزارت کشور برای توقف خودرو ها و موتورسیکلت های دودزا و دستور به شهرداری تهران برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای شهروندان به منظور استفاده از ناوگان عمومی را صادر کرد. همچنین، سایر سازوکار ها برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهر ها در این جلسه آنالیز شد.

در ادامه این جلسه، معاون اول رییس جمهوری ضمن دستور به همه وزرای ذی ربط برای کوشش در جهت حل معضل فاضلاب استان خوزستان و حضور در میدان عمل، لزوم اجرای سریع تر مصوبه مورخ 15 فروردین 1396 دولت در این مورد را مورد تأکید قرار داد.

براساس گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تا به امروز حدود 6 هزار میلیارد تومان در راستای این مصوبه برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان هزینه شده است.

معاون اول رییس جمهوری اعلام نمود تصمیمات، سیاست ها و اقدامات دولت باید به سمت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی سوق داده گردد.

جهانگیری با بیان اینکه انتخابات پرشور و حداکثری در شرایط کنونی کشور برای مأیوس کردن دشمن و شکست تحریم ها از هر زمان دیگری ضروری تر است، بر لزوم حضور همه سلایق در انتخابات و امکان حضور و انتخاب همه آن ها تأکید کرد.

وی به وزارت کشور توصیه کرد که رعایت قانون و حفظ بی طرفی دولت، حضور حداکثری مردم را تضمین خواهد نمود.

همچنین، هیات وزیران به منظور حمایت از اقتصاد شهر های مرزی کشور، درخصوص راه اندازی بازارچه های مرزی بحث و آنالیز کرد و به همین دلیل معاون اول رییس جمهوری دستور داد پیشنهادات مربوط به ایجاد و راه اندازی بازارچه های مرزی، خارج از نوبت در دستور کار دولت قرار بگیرد.

اصلاح آیین نامه مبارزه با پولشویی/ موافقت با واردات آناناس، به ازای صادرات سیب درختی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 394

به "آنالیز سازوکار های لازم برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهر ها، تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز سازوکار های لازم برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهر ها، تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید