این دردها را هر گز نادیده نگیرید

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران : برخی از دردها هرگز نباید نادیده گرفته شوند زیرا ممکن است تهدیدی برای سلامت شما باشند

این دردها را هر گز نادیده نگیرید

به گزارش خبرنگاران به نقل ازسیمرغ ،درد احساس ناخوشایند ناشی از تحریک پایانه های عصبی درد است که فرد را از وجود مسئله ای در بدنش مطلع می نماید. بیشتر دردها با رفع شدن عامل محرک، خودبه خود رفع می شوند اما چطور می توان فهمید که باید منتظر بهبود درد بمانید یا فورا به پزشک مراجعه کنید؟ شایع ترین دردهایی که می توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند عبارتند از:

1- درد در قفسه سینه

اگر درد شدیدی در قفسه سینه خود احساس کردید نباید آن را تحمل کنید، زیرا ممکن است دچار حمله قلبی شده باشید. درد قفسه سینه ممکن است با دردهای ضعیف تری در بازو، شکم، گردن و فک همراه باشد. بنابراین اگر دردی در قفسه سینه احساس می کنید، به ویژه اگر این درد پس از فعالیت شدیدی ایجادشده یا با تنگی نفس، حالت تهوع و ضعف همراه است با اورژانس تماس بگیرید.

2- سردرد

سردردها معمولا مشکل نگران کننده ای نیستند اما یک سردرد ناگهانی که احساس کنید بدترین سردرد زندگی تان است را نباید نادیده بگیرید. همچنین اگر سردرد با سفتی گردن، ضعف یا تغییر بینایی همراه باشد ممکن است از آنوریسم یا خونریزی مغزی حکایت کند. در بیمارستان معمولا برای فردی که سردرد ناگهانی و شدیدی دارد سی تی اسکن یا ام آرآی تجویز می گردد.

3- درد پا

اگر درد پا با تورم همراه باشد ممکن است از وجود لخته خون ناشی شده باشد. درد ناشی از لخته خون به صورت دردی ضربان دار احساس می گردد. لخته های خون باید به سرعت شناسایی و درمان شوند زیرا یک لخته درمان نشده می تواند عظیم تر گردد یا حرکت کند و به ریه ها برسد و به مشکل تهدیدکننده زندگی تبدیل گردد. وجود لخته خون با سونوگرافی تشخیص داده می گردد.

4-درد در شکم

دلایل عمده درد شکم، آپاندیسیت، سنگ صفرا (رسوبات سخت شده صفرا)، پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) و دیورتیکولیت (التهاب یا عفونت کیسه های کوچک دیواره روده عظیم) را شامل می گردد. آپاندیسیت همراه با درد در قسمت راست پایین شکم و اغلب با تب، حالت تهوع و استفراغ همراه است. سنگ صفرا که باعث درد در قسمت راست بالای شکم می گردد اغلب در اثر خوردن یک وعده غذایی چرب بروز می نماید. درد می تواند شدید باشد و اغلب با حالت تهوع همراه است.

5-کمردرد

هر چند کمردرد معمولا به دلیل کشیدگی عضلات ایجاد می گردد اما بعضی انواع کمردرد نشانه مسئله ای جدی تر است. اگر کمردرد با ضعف و بی حسی بازوها و پاها یا تب همراه باشد باید بلافاصله آنالیز گردد. این نوع کمردرد ممکن است نشانه ای از عفونت نخاع باشد. درد قسمت فوقانی کمر، خواه با درد قفسه سینه باشد یا نه، می تواند از حمله قلبی یا مسائل عروقی خبر بدهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1443

به "این دردها را هر گز نادیده نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دردها را هر گز نادیده نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید