انگلیس و ناتو از اقدام چک علیه روسیه حمایت کردند

به گزارش بلندانیوز، ایسنا نوشت:انگلیس و ائتلاف ناتو از حمایت خود از جمهوری چک در تصمیمش در زمینه اخراج 18 دیپلمات روسیه از این کشور خبر دادند.

انگلیس و ناتو از اقدام چک علیه روسیه حمایت کردند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ائتلاف ناتو به خبرنگاران گفت، ناتو از کوشش های مقامات جمهوری چک در تحقیق در زمینه فعالیت های خبیثانه روسیه در خاک این کشور و مقابله با آنها حمایت می نماید.

اشاره او به اخراج 18 دیپلمات روسیه از این کشور به بهانه دست داشتن مسکو در انفجار کارخانه مهمات سازی چک در سال 2014 است.

این سخنگو تاکید نمود: انفجار در این کارخانه مهمات سازی با رویکرد خطرناکی که روسیه دارد، مطابق است و ما با قربانیان این حادثه اعلام همبستگی می کنیم.

او اشاره نمود باید مسؤولان این حادثه به دست عدالت سپرده شوند.

پیش از ناتو، وزارت امور خارجه انگلیس از اقدام چک در اخراج دیپلمات های روس به دلیل ارتباط با انفجار سال 2014 در وربتیچ، حمایت کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه ای اقدامات بی پروا و خطرناک سرویس اطلاعاتی روسیه در چک را محکوم کرد.

براساس این گزارش، افراد مذکور عاملان انفجار سال 2014 در شهر وربتیچ چک که منجر به مرگ 2 نفر شد و همچنین روسلان بوشیروف و آلکساندر پتروف، عاملان مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا در شهر سالزبری انگلیس در سال 2018، بوده اند.

دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس از اقدام چک در افشای عملیات های خطرناک و مخرب سرویس اطلاعاتی روسیه در اروپا اعلام حمایت کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مصمم به محاکمه عاملان حمله سالزبری هستند، از اقدامات چک قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین روسیه را به دست برداشتن از اقداماتی که اساسی ترین هنجارهای بین المللی را نقض می نمایند دعوت کرد.

آندره بابیش، نخست وزیر چک روز گذشته از اخراج 18 دیپلمات روس که با سرویس اطلاعاتی روسیه همکاری داشته و مظنون به انفجار در انبار تسلیحات و مهمات در موراویای جنوبی هستند، اطلاع داد.

این در حالی است که روسیه این تصمیم دولت جمهوری چک را اقدام تحریک آمیز بی سابقه خوانده است که رد پای آمریکا در آن مشهود است و وعده داده اقدام پراگ را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1419

به "انگلیس و ناتو از اقدام چک علیه روسیه حمایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس و ناتو از اقدام چک علیه روسیه حمایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید