امضای قرارداد 4.5 میلیارد دلاری برای توسعه 7 میدان نفتی و گازی

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران، علی فروزنده مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: در هفته گذشته با حضور رئیس جمهوری افتتاح و شروع به کار پروژه های مختلف در حوزه های گازرسانی و انتقال گاز و پتروشیمی با ارزش 40 هزار میلیارد تومان را داشتیم. از این اندازه 16 هزار میلیارد تومان برای افتتاح پروژه ها و 24 هزار میلیارد تومان برای شروع به کار پروژه های نو بود.

امضای قرارداد 4.5 میلیارد دلاری برای توسعه 7 میدان نفتی و گازی

وی با اشاره به بهره مندی 31 استان کشور از پروژه های گازرسانی، گفت: یکی از نخستین سفرهای استانی رئیس جمهوری به خراسان جنوبی انجام و مصوب شد به 169 روستای استان گازرسانی گردد که با کوشش شبانه روزی همکاران این استان، به جای یک تا دو سال، ظرف پنج ماه این هدف محقق شد و توانستیم با حضور رئیس جمهوری از این پروژه ها بهره برداری کنیم.

تا دو سال دیگر همه گازدار می شوند

فروزنده ادامه داد: پروژه های گازرسانی تقریبا در دو سال آینده به طور کامل به بهره برداری و اتمام می رسند و جایی در کشور باقی نخواهد ماند که به گاز دسترسی نداشته باشد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به برگزاری نمایشگاه ایران پلاست اظهار کرد: این نمایشگاه با دو برابر ظرفیت پارسال و با استقبال گسترده شرکت های داخلی و بازدید نمایندگان خارجی برگزار گردید و شماری از سفرای کشورهای خارجی، تجار و صنعت گران خارجی در این نمایشگاه برای مبادله با همتایان ایرانی خود حضور پیدا کردند.

فروزنده توضیح داد: این نمایشگاه در شرایط تحریمی کشور نشان داد صنایع پایین دستی نفت بسیار رونق دارند و آماده جهش و همکاری های بین المللی نیز هستند که بی شک برای کشور مزایای بسیار زیاد و فراوانی خواهند داشت.

وی به برنامه های وزارت نفت برای بخش های بالادست و پایین دست اشاره نمود و گفت: از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا به امروز قرارداد توسعه هفت میدان نفتی و گازی با شرکت های معتبر داخلی و خارجی به ارزش 4 میلیارد و 500 میلیون دلار امضا شده، همزمان برای توسعه بخش پایین دست کوشش بسیار زیادی صورت گرفته است که از جهت احداث پتروپالایشگاه های تازه مانع زدایی گردد تا این پتروپالایشگاه ها شروع به جذب سرمایه نمایند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1835

به "امضای قرارداد 4.5 میلیارد دلاری برای توسعه 7 میدان نفتی و گازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای قرارداد 4.5 میلیارد دلاری برای توسعه 7 میدان نفتی و گازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید