ادامه جولان کرونا در اروپا، شرایط بحرانی ایتالیا

به گزارش بلندانیوز، تازه ترین گزارش ها از شرایط شیوع کرونا در کشورهای اروپایی نشان می دهد شرایط در قاره اروپا رو به وخامت است و افزایش میزان ابتلا و تعداد جان باختگان ادامه دارد.

ادامه جولان کرونا در اروپا، شرایط بحرانی ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تازه ترین گزارش ها از شرایط شیوع کرونا در قاره اروپا از ادامه جولان این ویروس در قاره سبز و شرایط وخیم کشورهایی چون ایتالیا حکایت دارد.

طبق داده های پایگاه ورلد مترز که آمار رسمی کشورهای دنیا در رابطه با شرایط شیوع ویروس کرونا را رصد و به لحظه منتشر می نماید، ایتالیا با 17660 مورد ابتلا و 1266 فوتی بعد از چین در رتبه دوم دنیا است و بدترین وضع را در اروپا دارد.

طبق آمار دولت چین، تعداد کل مبتلایان در این کشور تا خاتمه روز گذشته به 80824 نفر و میزان کل درمان شدگان به 65541 نفر افزایش یافته و 3189 نفرهم فوت شده اند.

بنا بر اعلام مقام های اسپانیا، تا خاتمه روز آدینه (دیروز) 5232 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 133 نفر از مبتلایان جانشان را از دست داده اند.

اسپانیا از منظر میزان موارد ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا، در رتبه پنجم دنیا و دوم قاره اروپا واقع شده است. چین، ایتالیا، ایران، کره جنوبی در رتبه های اول تا چهارم دنیا هستند.

از کشور آلمان هم خبر ها حاکی از تداوم میزان ابتلا به ویروس کرونا است. آمارها نشان می دهد تا خاتمه روز گذشته، میزان ابتلا به 3675 نفر و میزان فوتی ها به 8 نفر افزایش یافته است.

شرایط فرانسه از منظر شیوع ویروس کرونا هم نگران کننده است به نحوی که تعداد ابتلا در این کشور تا روز آدینه به 3661 نفر و تعداد جان باختگان 79 نفر شده است.

مقام های سوئیس که شهر ژنو آن مقر سازمان دنیای بهداشت است، تا کنون ابتلا 1139 نفر به ویروس کرونا و فوت 11 تن از مبتلایان را تایید نموده اند.

کرونا در ایتالیا

از نروژ خبرها حاکی است، تعداد مبتلایان به عدد هزار نزدیک شده است. طبق آمار رسمی تا روز آدینه (دیروز)، 996 نفر به کرونا مبتلا شده اند و یک نفر جانش را از دست داده است.

مقام های سوئد هم تا به امروز ابتلای 814 نفر به ویروس کرونا و مرگ یک نفر از مبتلایان را رسما تایید کردند.

در کشور هلند، ابتلای 804 نفر به ویروس کرونا تایید شده است که 10 نفر از مبتلایان تا به امروز جان خودشان را از دست داده اند.

مقام های دانمارک با ارائه آماری از شرایط شیوع کرونا در این کشور خبر دادند، 804 نفر تا به امروز به این ویروس مبتلا شده اند.

طبق آمار رسمی، کرونا در انگلیس تا به امروز 11 فوتی بر جا گذاشته و میزان ابتلا به این ویروس به 798 نفر رسیده است.

طبق اعلام رسمی مقام های بلژیک، در این کشور که مقر اتحادیه اروپا و ناتو نیز هست، 559 نفر به کرونا مبتلا شده و سه نفر تا به امروز فوت نموده اند.

ابتلای 504 نفر در اتریش به ویروس کرونا رسما تایید شده و به گفته مقام ها، یک نفر از مبتلایان جانش را از دست داده است.

از یونان خبرها حاکی از آن است که شمار مبتلایان، 190 نفر شده و تعداد فوتی ها در این کشور تا روز آدینه یک نفر بوده است.

فنلاند ابتلای 155 نفر به ویروس کرونا را تایید و اعلام نمود، تا به امروز هیچ مورت فوت بر اثر این ویروس ثبت نشده است.

از جمهوری چک و اسلوونی هم خبر رسیده که تعداد مبتلایان به این ویروس در این دو کشور به 141 نفر افزایش یافته و آنها تا به امروز هیچ مورد فوتی نداشته اند.

میزان ابتلا در ایسلند به 134، پرتغال 112، رومانی 95 و استونی 79 نفر گزارش شده و این کشورها هیچ مورد مرگ بر اثر ویروس کرونا را تایید ننموده اند.

مقام های ایرلند هم گزارش دادند، تا روز آدینه 90 نفر به کرونا مبتلا شده و یکی از مبتلایان جانش را از دست داده اند.

از کشور کوچک سن مارینو در قاره اروپا خبرها حاکی است، 80 نفر مبتلا شده و پنج تن تا به امروز جان باخته اند.

مقام های لهستان، افزایش شمار ابتلا به 68 نفر و میزان فوتی ها به 2 نفر در این کشور را تا روز آدینه (دیروز) رسما تایید نموده اند.

از روسیه هم خبر رسیده که میزان اتلای 95 نفر به ویروس کرونا تایید شده است. تا به امروز فوت بر اثر این ویروس در روسیه مخابره نشده است.

مقام های اوکراین ابتلای 3 نفر در این کشور به کرونا و مرگ یک تن بر اثر این ویروس را تایید نموده اند.

صربستان ابتلای 41 نفر در این کشور به ویروس کرونا را تایید نموده است.

لوگزامبورگ و آلبانی فوت یک نفر بر اثر کرونا در کشورهایشان را تایید نموده اند.

میزان ابتلا در لوگزامبورگ 38 و در آلبانی 33 نفر اعلام شده است.

میزان ابتلا به کرونا در کرواسی و اسلواکی 32 نفر اعلام شده و در بلغارستان اعلام شده که 31 نفر مبتلا و یک تن فوت شده است.

شمار مبتلایان به این ویروس در بلاروس 27، مجارستان 19، بوسنی و هرزگووین 18، لتونی 17، مقدونیه شمالی 14، قبرس 14، مالت 12، لیتوانی 6، مولداوی 6، لیختن اشتاین 4 و موناکو 2 نفر اعلام شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 635

به "ادامه جولان کرونا در اروپا، شرایط بحرانی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه جولان کرونا در اروپا، شرایط بحرانی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید