ادامه بازی های لیگ غیرممکن است، تاتنهام و اتلتیکومادرید مرا می خواستند

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران/خراسان رضوی پیشکسوت فوتبال ایران گفت: ابومسلم بازیکنان بزرگی به فوتبال ایران معرفی کرده و در حال حاضر جای خالی اش در لیگ برتر احساس می شود.

ادامه بازی های لیگ غیرممکن است، تاتنهام و اتلتیکومادرید مرا می خواستند

خداداد عزیزی شب گذشته در پخش زنده اینستاگرامی به همراه حسین بادامکی در مورد از سرگیری لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: فکر نمی کنم با این شرایط لیگ برتر برگزار شود. ادامه بازی ها غیرممکن است. کافی است یک بازیکن کرونا داشته باشد. هرچقدر هم از فاصله گذاری اجتماعی بگوییم اما مگر می شود بازیکنان هنگام بازی یا وقتی گل می زنند، به یکدیگر نزدیک نشوند؟

وی که در این برنامه میهمان بادامکی بود، در پاسخ به سوال کاپیتان سابق سرخپوشان پایتخت، در مورد شرایطش در کلن آلمان و پس از آن شرح داد: پس از کلن به لیگ آمریکا و از آن جا به امارات رفتم. پس از آن دو پیشنهاد از یک تیم ژاپنی و النصر عربستان داشتم که تقریبا با النصر هم به توافق رسیده بودم، اما در خاتمه به دلیل مسائل اقتصادی منتفی شد و به ایران آمدم. پس از بازگشت به ایران برای حفظ آمادگی بدنی ام با پاس و فیروز کریمی تمرین کردم. همزمان با پرسپولیس و استقلال نیز مذاکره داشتم. شاید اگر پس از بازگشتم به ایران به پرسپولیس یا استقلال می رفتم شرایطم بهتر می شد. در دورانی که در کلن حضور داشتم، پس از جام جهانی 1998، از تاتنهام و اتلتیکومادرید پیشنهاد داشتم، اما به دلیل رقم بالایی که باشگاه کلن برای انتقالم درخواست کرده بود، این دو باشگاه قبول نکردند.

پیشکسوت فوتبال مشهد با اشاره به افت محسوس رضا حقیقی تاکید کرد: ما مشهدی ها هوای هم را نداریم. کاش مشهدی ها مانند اصفهانی ها، شاقتصادی ها و آذری ها هوای هم را داشتند. باید دست رضا حقیقی را می گرفتیم و کمکش می کردیم. در حق یک سری از بازیکنان مشهدی اجحاف شد. آخرین بازیکنان مشهدی که در تیم ملی بازی کردند، حقیقی و بادامکی هستند. چرا نباید چند بازیکن خوب مشهدی در لیگ برتر داشته باشیم؟ حس می کنم ما مشهدی ها با هم خوب کنار نمی آییم و همین باعث می شود بعضی از بازیکنان مانند رضا حقیقی که سابقه بازی در جام جهانی را هم دارند، به راحتی بسوزند.

عزیزی در مورد بهترین پیشنهادش در دوران بازیکنی ادامه داد: برای پیشنهاد دورتمند صبور نبودم و این یکی از بزرگ ترین اشتباهاتم بود. زمانی که در تیم بهمن حضور داشتم اولین پیشنهاد خارجی ام از دورتمند بود. دورتمند تیم خیلی خوبی داشت. پس از دو جلسه تمرین، می خواستند که یک جلسه دیگر نیز با تیم تمرین کنم، اما از تمرین کردن امتناع کردم و پس از کش وقوس های فراوان راهی کلن شدم. اگر کمی صبور بودم، شاید به جای کلن در دورتمند حضور پیدا می کردم. با وجود تیم رویایی که دورتمند داشت، احتمال می دادم که در این تیم به من بازی نرسد.

وی در مورد شرایط نابه سامان اقتصادی باشگاه های لیگ برتری ادامه داد: حدس می زنم طی دو سه سال آینده تیم های صنعتی کنار بکشند. وزارت نفت دیگر تیم داری نخواهدکرد و این اتفاق برای وزارت صنایع نیز رخ خواهدبود. با این فرایند شرایط اقتصادی فوتبال ایران درست نخواهدشد. تنها راه ممکن این است که باشگاه ها را خصوصی کنند، البته اگر هم خصوصی کنند، فایده ای نخواهدداشت؛ چرا که فوتبال ما درآمدی ندارد. یکی از اصلی ترین بخش های درآمدزایی برای باشگاه ها، پخش تلویزیونی است که به دلیل دولتی بودن فوتبال و شرایط متفاوتی که صداوسیما دارد، پولی از این طریق به دست باشگاه ها نمی رسد.

بازیکن پیشین تیم فوتبال ابومسلم در مورد شرایط فوتبال مشهد گفت: لیگ دو به درد مشهد نمی خورد. مشهد استعدادهای زیادی دارد و به یک یا دو تیم در لیگ یک نیاز دارد. اگر قرار باشد فوتبال این شهر تکانی بخورد باید باشگاهی باشد تا جوانان این شهر در آن فوتبال بازی کنند. احسان اصولی به عنوان رییس هیات فوتبال استان دستش باز است و ارتباطات خوبی دارد. چه ایرادی دارد مشهد یک تیم لیگ برتری به نام شهرداری مشهد داشته باشد؟

عزیزی در مورد بهترین خاطراتش در مستطیل سبز اضافه نمود: بهترین خاطراتم مربوط به زمانی است که در ابومسلم فوتبال بازی می کردم، اما در حال حاضر دیگر حتی اسمی از آن باقی نمانده است. جای ابومسلم در فوتبال ایران خالی است. اگر یک نفر دیگر بخواهد در مشهد سرمایه گذاری کرده و تیم بدهد، مگر اسمی بهتر از ابومسلم وجود دارد؟ ابومسلم بازیکنان خیلی بزرگی به فوتبال ایران معرفی کرد. اگر ابومسلم به جای شهرخودرو در لیگ برتر وجود داشت، جای سوزن انداختن در استادیوم نبود. شهرداری مشهد بهترین گزینه برای بازگرداندن ابومسلم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 750

به "ادامه بازی های لیگ غیرممکن است، تاتنهام و اتلتیکومادرید مرا می خواستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بازی های لیگ غیرممکن است، تاتنهام و اتلتیکومادرید مرا می خواستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید