14 طراحی از سپهری در بن گاه؛ آرتیبیشن سپهری را به بازار کتاب می برد

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - 14 طراحی از سهراب سپهری، این شاعر و نقاش برجسته، به وسیله گالری آرتیبیشن در چهارمین بازار کتاب هنری بن گاه ارائه خواهد شد.

14 طراحی از سپهری در بن گاه؛ آرتیبیشن سپهری را به بازار کتاب می برد

این نقاش و شاعر برجسته ایران، تعداد فراوانی طراحی از خود به جا گذاشته است؛ 14 طراحی از مجموعه این هنرمند در قالب آرشیوی به وسیله گالری آرتیبیشن در این رخداد به نمایش در می آید.

سهراب سپهری، در آثارش به تجسم تجربه لحظه های ساده با ادراکی عمیقاً شاعرانه، در دنیا پیرامون می پردازد. او سفرهایی به مشرق و مغرب زمین داشت که موجب دستیابی وی به سبکی شخصی شد، همچون شعر هایش که شناسنامه تمام نمای اندیشه های عرفانی او هستند. تلاش های مستمر وی برای بهره گیری از دستاوردهای زیبایی شناسی غربی، در کنار توجه آگاهانه به عرفان ایرانی و رویکرد شرقی به طبیعت و درخت، موجب خلق تصاویر نوآورانه ای شده که گویی تبلورِ شعری عینی و ذهنی اند.

چهارمین بازار کتاب به وسیله بن گاه، پلت فرم هنرمند گردان و ناشر مستقل از 7 تا 10 دی ماه سال 1400 در آوا پلت برگزار خواهد شد. این نمایشگاه سالانه نخستین بار در سال 1397 برگزار شده است. بن گاه در طول این سال ها چند کتاب در حوزه هنر منتشر نموده که تعدادی از آن ها مورد توجه علاقه مندان هم قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1748

به "14 طراحی از سپهری در بن گاه؛ آرتیبیشن سپهری را به بازار کتاب می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 طراحی از سپهری در بن گاه؛ آرتیبیشن سپهری را به بازار کتاب می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید