گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور به استاد دانشگاه امیرکبیر رسید

به گزارش بلندانیوز، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فارغ التحصیل دکترای شیمی محاسباتی از دانشگاه UCL انگلستان پیروز به دریافت گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران شد.

گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور به استاد دانشگاه امیرکبیر رسید

به گزارش گروه فناوری بلندانیوز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فارغ التحصیل دکترای شیمی محاسباتی از دانشگاه UCL انگلستان پیروز به دریافت گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران شد.

برای اولین بار در سراسر کشور است که این گرنت به یکی از اعضای هیات علمی خانم تعلق گرفته است.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای انجام ماموریت خود و برای جذب و حفظ دانش آموختگان مقطع دکتری و اشتغال در مراکز علمی کشور، اعتبارپژوهشی دانش آموختگان برجسته جوان را برای متقاضیان فارغ التحصیل مقطع دکتری با درجه عالی از یکی از صد دانشگاه برتر دنیا (طبق رتبه بندی لایدن) که بیش از 5 سال از زمان فارغ التحصیلی آن ها نگذشته باشد و در یکی از دانشگاه ها یا موسسات تحقیقاتی کشور مشغول به کار شده باشند در نظر گرفته است.

طرح ارائه شده توسط سعیده سرآبادانی تفرشی به آنالیز محاسباتی ترمودینامیکی و سینتیکی مکانیزم های هیدروژناسیون دی اکسید کربن به متانول، متان و مونوکسیدکربن برروی سطوح کاتالیستی کربید فلزات واسطه با استفاده از نظریه تابعی چگالی میپردازد. همانطور که می دانیم رشد جمعیت و توسعه صنعتی یکی ازعوامل اصلی محدودیت دسترسی به منابع فسیلی است.

علاوه بر این، انتشار دی اکسیدکربن حاصل از احتراق منابع فسیلی در محیط زیست و اثرات گلخانه ای ناشی از آن موجب نگرانی های شدیدی در تغییرات آب و هوایی شده است؛ بنابراین تبدیل دی اکسیدکربن به محصولات ارزشمند، مسئله ای مهم در هر دو موضوع انرژی و محیط زیست است که منجر به تحقیقات گسترده ای در زمینه جذب، فعالسازی، ذخیره و تبدیل دی اکسیدکربن به محصولات جایگزین مناسبی شده است. به دلیل خواص کاتالیستی پلاتین گونه کربید فلزات واسطه، در این مطالعه مکانیزم های هیدروژناسیون دی اکسیدکربن بر روی این سطوح به محصولات شیمیایی با ارزش مانند متانول، متان و منوکسید کربن با استفاده از نظریه تابعی چگالی DFT مورد آنالیز دقیق محاسباتی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 23 دی 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 319

به "گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور به استاد دانشگاه امیرکبیر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرنت شروع صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور به استاد دانشگاه امیرکبیر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید