گام های اساسی برای کنترل ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کرمانشاه برداشته ایم

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: با اجرای برنامه های مختلف پیشگیری توانسته ایم، گام هایی اساسی در کنترل ورودی پرونده ها و سازش در آنها داشته باشیم.

گام های اساسی برای کنترل ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کرمانشاه برداشته ایم

پرویز توسلی زاده در بازدید از محاکم تجدید نظر استان و در جمع قضات با بیان اینکه صدور آرا متقن و موجه موضع دفاع از آن را محکم می نماید، اظهار کرد: آرای صادره باید علمی، مستقل، متقن و منصفانه باشد و اگر چنین گردد رای خوب صادر شده و سازنده نظام حقوقی جامعه است.

وی اضافه نمود: آرای خوب به جامعه آرامش ذهنی می دهد و اعتماد ساز است و برای طرفین پرونده قناعت وجدانی ایجاد می نماید.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر اینکه قضات باید بیشترین دقت را با تمام مستندات برای صدور رای خوب بکار گیرند، بیان کرد: هر رای می تواند شناسنامه یک قاضی باشد و می گردد گفت اعتبار کار قضاوت به آرا صادره از سوی آنها است.

وی در ادامه با بر شمردن بعضی اولویت ها در دستگاه قضایی کرمانشاه همانند پاسخگویی به مردم، ایجاد سازش میان مردم، کاهش جمعیت کیفری، معین تکلیف پرونده های معوق، جلوگیری از اطاله دادرسی و استفاده حداکثری از سیستم گفت: برای هر کدام از موارد یاد شده برنامه مدونی ارائه شده، اما با این وجود همچنان که بارها تاکید شده به ارائه نظر و پیشنهاد از سوی همکاران نیازمندیم، کما اینکه تا به امروز بیش از چهار هزار پیشنهاد از سوی همکاران مطرح شده است.

وی با مطلوب ارزیابی کردن شرایط قضایی استان خصوصا در محاکم تجدید نظر تاکید نمود: خوشبختانه با توجه به روابط خوبی که در دادگستری استان حاکم است و نیز کوشش بی وقفه قضات و کارکنان توانسته ایم بسیاری از پارامترها را ارتقا بخشیم و جزو استان های برتر قرار بگیریم.

توسلی زاده تاکید نمود: یکی از برنامه های اساسی ما پیشگیری است که باید بیش از پیش با جدیت پیگیری گردد، از سوی دیگر ایجاد سازش در پرونده ها تا جایی که مانع قانونی وجود نداشته باشد، توصیه و تاکید می گردد و نیز کنترل ورودی پرونده ها که با توجه به برنامه های ارائه شده تا به امروز توانسته ایم در این راستا گام های اساسی برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1003

به "گام های اساسی برای کنترل ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کرمانشاه برداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام های اساسی برای کنترل ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کرمانشاه برداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید